La Liga: 69 sekund, które wstrząsnęło Barceloną

Dwa gole zdobyte w ciągu 69 sekund dały zwycięstwo Leganes w meczu La Liga z Barceloną. "Ogórki", jak nazywa się drużynę Leganes, stały się tym samym jedną z dwóch drużyn, które w 2018 roku wygrały zarówno z Realem, jak i Barceloną (drugim takim zespołem jest Espanyol).

Aktualizacja: 26.09.2018 22:15 Publikacja: 26.09.2018 22:03

Zwycięskiego gola dla Leganes strzelił wypożyczony z Realu Madryt Oscar Rodriguez. 69 sekund przed nim do siatki "Dumy Katalonii" trafił Nabil El Zhar. Przy golu na 2:1 dla Leganes poważny błąd popełnił Gerard Pique.

Bramka El Zhara była golem wyrównującym wynik, ponieważ w 12 minucie do siatki Leganes trafił Philippe Coutinho.

W końcówce Barcelona miała okazje do wyrównania, ale Ivan Cuellar zatrzymał strzały Coutinho i Ivana Rakiticia.

Leganes wygrywając z Barceloną zepsuło jubileusz Lionelowi Messiemu, który rozgrywał 700 mecz w barwach Blaugrany (wliczając w to mecze nieoficjalne). Messi zakończył mecz bez gola, zapisał jednak na swoim koncie asystę przy golu Coutinho.

Swój mecz przegrał też Real Madryt, który na wyjeździe uległ aż 0:3 Sevilli - i była to pierwsza porażka "Królewskich" w oficjalnym meczu od momentu, gdy trenerem klubu został Julen Lopetegui. Sevilla jest drużyną, która w XXI wieku najczęściej wygrywała z Realem (aż 11 razy).

O porażce Realu przesądziły dwa gole Andre Silvy i trafienie Wissama Ben Yeddera. W drugiej połowie - już przy stanie 0:3 - Real za sprawą Luki Modricia strzelił gola, ale bramka ta została anulowana po wideoweryfikacji.

2 / 3
Kylian Mbappe po siedmiu latach żegna się z Paryżem. Transfer do Realu coraz bliżej
Poznaliśmy finalistów. Kto zagra o puchary Ligi Europy i Ligi Konferencji?
Trzy minuty szaleństwa. Echa meczu Bayern-Real
Real - Bayern. Czy Szymon Marciniak popełnił błąd? Były sędzia Marcin Borski wyjaśnia
Dlaczego warto mieć AI w telewizorze
Maciej Rybus uczcił w Rosji Dzień Zwycięstwa. Były reprezentant pojawił się z symbolem wojskowym