Real łatwo wygrywa z nowym klubem Ronaldo

Real Madryt wygrał z Juventusem Turyn 3:1 w meczu rozgrywanym w ramach International Champions Cup. Cristiano Ronaldo, który latem przeszedł z Realu do Juventusu za 100 mln euro, nie zagrał w tym spotkaniu. W bramce Juve od pierwszej minuty meczu stał Wojciech Szczęsny.

Aktualizacja: 05.08.2018 07:49 Publikacja: 05.08.2018 04:49

Mecz rozpoczął się dla "Królewskich" źle - w 12 minucie piłkę do własnej bramki skierował Dani Carvajal, dając prowadzenie Juventusowi.

W 24 minucie po raz pierwszy na bramkę Szczęsnego próbował uderzać Gareth Bale. Pięć minut później groźnie strzelał Isco, ale piłka minęła słupek bramki bronionej przez Szczęsnego.

Wreszcie nadeszła 39 minuta - Bale przejął bezpańską piłkę przed polem karnym Juventusu, a następnie precyzyjnym strzałem wyrównał stan meczu.

Real wyszedł na prowadzenie tuż po przerwie - Marco Asensio zagrał na skrzydło do Viniciusa Juniora, a ten zrewanżował się napastnikowi podaniem w pole karne, po którym Asensio strzałem z bliska zdobył gola na 2:1.

Trzeciego gola zdobył również Asensio - po kolejnej dobrej akcji Viniciusa Juniora. Przy tym golu lepiej mógł się zachować Szczęsny.

W innym meczu rozgrywanym w ramach ICC AC Milan po golu Andre Silvy w doliczonym czasie gry wygrał 1:0 z Barceloną.