fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Gmina zwróci pełne koszty przewozu niepełnosprawnych uczniów

Fotolia.com
Nowe przepisy ustalające sposób obliczania kosztów przewozu niepełnosprawnych dzieci do szkoły lub przedszkola przez rodziców weszły w życie 3 grudnia. Rodzice mają 30 dni na wypowiedzenie umowy zawartej z gminą zgodnie z wcześniejszymi przepisami.

Wprowadzone zmiany wynikają z ustawy z 16 października 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo oświatowe oraz niektórych innych ustaw. W nowych regulacjach przewidziano zwrot pełnych kosztów paliwa zużytego na drogę dzieci i ich opiekunów do miejsca nauki i z powrotem.

Obowiązki gminy

Tak jak poprzednio, do obowiązków gminy należy zapewnienie niepełnosprawnym dzieciom pięcioletnim i sześcioletnim, a także dzieciom objętym wychowaniem przedszkolnym z uwagi na potrzebę kształcenia specjalnego bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu do najbliższego przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, innej formy wychowania przedszkolnego lub ośrodka rewalidacyjno-wychowawczego.

Czytaj także: Dowóz niepełnosprawnego ucznia do szkoły: gminny bus lub zwrot kosztów dla rodzica

Gmina musi nadal zapewniać niepełnosprawnym uczniom, objętym kształceniem specjalnym, bezpłatny transport i opiekę w czasie przewozu do najbliższej szkoły podstawowej, a uczniom...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA