fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Polskie gwiazdy znowu w kraju

Fotorzepa
Aleksandra Kurzak zaśpiewa w sobotę na placu Defilad w Warszawie. Tomasz Konieczny wystąpi zaś 18 czerwca w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

Warszawa pozazdrościła innym miastom operowych spektakli plenerowych i za sprawą Teatru Studio przygotowuje prezentację jednego z najpopularniejszych dzieł w historii muzyki. To „Madame Butterfly" Pucciniego.

W sobotnim widowisku, które pod reżyserską opieką Natalii Korczakowskiej rozpocznie się o godz. 21, nie należy się jednak spodziewać szczególnych efektów wizualnych. Jego główną atrakcją będzie bowiem wartość muzyczna, którą zapewnią świetni wykonawcy.

W roli tytułowej wystąpi Aleksandra Kurzak. To będzie jej pierwsza niemal od dziesięciu lat kreacja w całym spektaklu operowym w Polsce i na dodatek debiut w tym dramacie Pucciniego. Amerykańskim oficerem zakochanym w pięknej Japonce będzie Roberto Alagna, od lat zaliczany do najlepszych tenorów na świecie. Prywatnie jest mężem Aleksandry Kurzak, razem w tym sezonie śpiewali m.in. w nowojorskiej Metropolitan czy w paryskiej Opera Bastille.

Nie mniej atrakcyjny jest cały zestaw wykonawców śpiewający z Sinfonią Varsovią pod dyrekcją Marcello Mortadellego. Będzie można usłyszeć m.in. znakomitego barytona Andrzeja Dobbera czy młodego basa Łukasza Koniecznego, związanego głównie z teatrami niemieckimi.

Jego starszy brat Tomasz Konieczny, który sensacyjnie zadebiutował w tym roku w Metropolitan, będzie bohaterem wtorkowego koncertu w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Zaprezentuje się we fragmentach swych kreacji wagnerowskich, będą też pieśni Moniuszki. Orkiestrę poprowadzi Gabriel Chmura.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA