Małgorzata Piwowar

Małgorzata Piwowar

publicystka, specjalizuje się w filmie dokumentalnym i Teatrze Telewizji

Dobra architektura się nie starzeje

„Rzeczpospolita modernistyczna” to nowy cykl dokumentalny przedstawiający fenomen polskiej architektury lat 20. i 30. XX wieku. Premiera dziś o 17.50 w TVP Kultura.

"Lato w Nohant": Gburowaty Chopin w TVP

Premiera „Lato w Nohant” Jarosława Iwaszkiewicza w poniedziałkowym Teatrze TV - zwłaszcza na tle Konkursu Chopinowskiego - rozczarowuje. Spektakl bardziej przypomina komiks niż sztukę tego autora.

Wystawa „O dobro Ojczyzny” w Wilnie. Wspólnota oraz niezależność

Otwarta w Wilnie wystawa „O dobro Ojczyzny. Litwa i Polska w epoce Konstytucji 3 maja” ma obalić wiele związanych z nią stereotypów.

"Niemoralna. Kalina": Ćwiartowanie seksbomby

Trzydzieści lat po śmierci aktorki będącej polską ikoną seksu do rąk czytelników trafia jej biografia „Niemoralna. Kalina" Uli Ryciak. To kolejny przyczynek do budowy mitu.

Albert Camus, zbuntowany noblista

Albert Camus jest najczęściej czytanym francuskim pisarzem XX-ego wieku. „Obcy”, „Mit Syzyfa”, „Dżuma” – współtworzą kanon światowej literatury.

Wybitny poeta w towarzystwie malarskich mistrzów

Wystawa „Różewicz i obrazy” w warszawskiej Galerii Opera w stulecie urodzin wybitnego poety przypomina jego fascynacje sztuką.

„Kierunek zwiedzania": Niekonsekwentne impresje

„Kierunek zwiedzania" Marcina Wichy aspiruje do pokazania świata Kazimierza Malewicza, twórcy słynnego „Czarnego kwadratu na białym tle". Ale realizacja daleka jest od ideału.

„Stara kobieta wysiaduje”: Spełniająca się przepowiednia

„Stara kobieta wysiaduje” jest jedną z najbardziej wieloznacznych sztuk Tadeusza Różewicza. W poniedziałkowym Teatrze TV będzie miała swoją kolejną odsłonę.

Ptaki o kolorze lasów i łąk

Najnowszą pracę Leona Tarasewicza oglądać można od 1 października w Pawilonie Polskim na EXPO w Dubaju.

Tandetny Norwid

W poniedziałkowym paśmie Teatru TV pokazano widowisko „Ty mnie do pieśni pokornej nie wołaj”. Norwid, który miał być jego bohaterem, stał się jego ofiarą.