Małgorzata Piwowar

Małgorzata Piwowar

publicystka, specjalizuje się w filmie dokumentalnym i Teatrze Telewizji

„Brzechwa. Poeta w adwokackiej todze”: Wiersze i paragrafy

Zaskakujące odsłony życia znakomitego poety, czyli antologia tekstów o jego prawniczym wcieleniu – „Brzechwa. Poeta w adwokackiej todze”.

Nagrywał nasze serca

W OP ENHEIM we Wrocławiu trwa wystawa „6 septembre Hommage à Christian Boltanski”. To pierwsza ekspozycja po śmierci tego uznanego na świecie artysty.

Tajemnicze zjawisko zwane Banksy

Konto instagramowe Banksy’ego ma 11 mln obserwatorów. W 2010 roku magazyn „Time” umieścił go na liście stu najbardziej wpływowych osób na świecie, ale czytelnicy nie poznali jego twarzy bo miał papierową torbę na głowie.

Zbigniew Raszewski: Znawca teatru i Ani z Zielonego Wzgórza

W warszawskim Instytucie Teatralnym trwa wystawa „Profesor Zbigniew Raszewski – z archiwum domowego”. W tym roku minęło 30 lat od śmierci wybitnego znawcy polskiego teatru.

„Dziennik włoski”: Chrzęst Żwiru pod sandałami

„Dziennik włoski” Grzegorza Musiała opowiada o podróży autora do wyjątkowego dla niego kraju.

Sekatura, czyli nękanie widza

Poniedziałkowy spektakl Teatru TV zaplanował nowy sezon tej największej teatralnej sceny w Polsce „Rewolwerem” Fredry. Jest reklamowany na stronach TVP jako „lekka komedia” – niestety, taki nie jest.

„Zanim wystygnie kawa”: Parujący wehikuł czasu

Bestsellerowa „Zanim wystygnie kawa” to iście terapeutyczna proza. Zestaw pytań, które się w niej pojawiają, może posłużyć każdemu.

Jacek Sempoliński, artysta poszukujący

30 sierpnia mija 10 lat od śmierci Jacka Sempolińskiego. Z tej okazji w M6 na Żurawiej w Warszawie obejrzeć można wystawę tego wybitnego artysty.

Daniel Rycharski: Locarno, Berlin, Sundance nie chciały filmu religijnego

Moja sztuka nie jest na uprzęży katolickiej, LGBT ani żadnej innej. Jest ludzka, po prostu. Ja tylko próbuję trochę zmieniać rzeczywistość, w której żyję. Ceną za indywidualizm jest samotność, ale warto ją zapłacić - mówi Daniel Rycharski, artysta wizualny, aktywista.

19. Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera. Wojna, miłość, nostalgia

19. Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera rusza w najbliższy weekend.