fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Artysta, który odmówił Stonesom

Michael Schenker zagra w łódzkiej Wytwórni
mat. pras.
Michael Schenker, legenda gitary, wystąpi 13 listopada na czele własnej grupy na jedynym u nas koncercie w łódzkiej Wytwórni.

Michael Schenker to artysta, który odmówił przejścia do The Rolling Stones, co Jagger zaproponował w uznaniu wielkiego gitarowego talentu.

Schenker obawiał się dwóch rzeczy: że przestanie grać to, co lubi, i nie oprze się zgubnym wpływom związanym z wielką sławą i jeszcze większymi pieniędzmi. Nie doszedł także do skutku jego transfer do Aerosmith (zdemolował studio w odzewie na żarty łączące Niemców z nazistami) oraz do grupy Ozzy’ego Osbourne’a. Pozostał sobą: gitarzystą z instrumentem Gibson Flying V.

Jest młodszym bratem Rudolfa Schenkera, założyciela Scorpions. Ten zachęcał brata do robienia postępów, dając Michaelowi markę za zagrany perfekcyjnie utwór. Michael dołączył do Scorpionsów i nagrał z nimi jako szesnastolatek debiutancką płytę „Lonesome Crow” (1972).

W 1973 r. skuszony rolą gitarzysty prowadzącego przeszedł do brytyjskiej formacji UFO, której Scorpions otwierało koncerty. W 1974 r. wydali album „Phenomenom” z hitami „Doctor, Doctor” i „Rock Bottom”.

Kiedy potem w skandalizujących okolicznościach Michael opuścił UFO, wrócił do Scorpions, nagrywając „Lovedrive”. Jego kolejną decyzją było stworzenie Michael Schenker Group (MSG).

Wielokrotnie rozstawał się z muzycznymi partnerami i powracał do nich, czyniąc z siebie mistrza comebacku – w UFO aż trzykrotnie. Jedno się nie zmieniało: zawsze gra jako jeden z najlepszych, co doceniono w zestawieniu gitarowych mistrzów magazynu „Guitar World”.

W Łodzi Michael będzie promował nowy album – „Resurrection”. Wystąpi czterech wokalistów: Gary Barden, Graham Bonnet, Robin McAuley i Doogie White oraz sekcja rytmiczna klasycznego składu MSG – Chris Glen i Ted McKenna oraz gitarzysta Steve Mann (McAuley Schenker Group). O formie zespołu świadczy album „Michael Schenker Fest Live” z 2016 r. upamiętniający wspaniały występ w Tokio.

Fanów czeka fascynujący, ok. 2,5-godzinny show, którego program obejmować będzie ok. 30 utworów.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA