fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Naczelna Telewizji Republika w zarządzie Polska Press. Dorota Kania zastępuje Pawła Fąfarę

Dorota Kania
Fotorzepa, Rafał Guz
Redaktor naczelna Telewizji Republika Dorota Kania została powołana do zarządu przejętej przez PKN Orlen grupy Polska Press - podała spółka.

Polska Press poinformowała, że w środę ze stanowiska członka zarządu spółki odwołany został Paweł Fąfara. Od czwartku do zarządu Polska Press dołącza Dorota Kania, która przejmie obowiązki Fąfary.

Grupa podała, że od 1 kwietnia 2021 r. zarząd Polska Press będzie pracował w trzyosobowym składzie - oprócz Doroty Kani, są w nim Dariusz Świąder (wiceprezes) oraz Magdalena Chudzikiewicz (członek).

Jak przypomina portal wirtualnemedia.pl, Paweł Fąfara odpowiadał w zarządzie Polska Press za obszar redakcyjny. Z grupą związany był przez ponad 10 lat. W 2007 r. został naczelnym dziennika "Polska", w 2009 r. trafił do zarządu firmy i został naczelnym wydawnictwa.

Dorota Kania jest dziennikarką, od ponad 20 lat współpracuje z wieloma redakcjami. W 2017 r. została redaktor naczelną Telewizji Republika. W ciągu ostatnich 10 lat zarządzała działem krajowym "Gazety Polskiej Codziennie", publikowała w "Gazecie Polskiej". Prowadzi rozmowy na antenie Polskiego Radia. Jest autorką książek, m.in. "Gry tajnych służb" i współautorką "Resortowych dzieci".

O zamiarze przejęcia grupy Polska Press koncern paliwowo-energetyczny PKN Orlen poinformował w grudniu 2020 r.

"Dzięki transakcji zyskamy dostęp do 17,4 mln użytkowników portali wchodzących w skład Grupy. Pozwoli nam to skutecznie wspierać sprzedaż i rozbudowywać narzędzia big data. To kluczowe zasoby w kontekście planowanego rozwoju sieci detalicznej" - oświadczył wówczas prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Zgodę na kupno Polska Press w lutym wydał Orlenowi prezes UOKiK. Transakcję sfinalizowano na początku marca. Odeszła wówczas prezes zarządu Polska Press Dorota Stanek, związana z firmą od 1996 r.

Polska Press Grupa wydaje dzienniki regionalne, m.in. "Dziennik Zachodni", "Kurier Lubelski", "Dziennik Łódzki" i "Gazetę Krakowską".

Źródło: rp.pl / wirtualnemedia.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA