fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

„Time" zmienił swoje logo. Po raz pierwszy w historii

Siedziba tygodnika Time
Bloomberg
Magazyn „Time" postanowił zachęcić Amerykanów do głosowania w wyborach.

Przez niemal sto lat istnienia magazynu „Time" nie zdarzyło się, by tygodnik zmienił swoje logo. Choć jego okładki bywały ikoniczne dla wielkich momentów w historii, to w ten piątek zdarzyło się coś historycznego – tygodnik zamienił swoje charakterystyczne logo na słowo „Vote" czyli „Głosuj".

Zmiana logo dotyczy numeru, który nosi datę 2 listopada i będzie dostępny w sprzedaży w czasie wyborów prezydenckich w USA przypadających na 3 listopada.

time.com

- Niewiele wydarzeń ukształtuje przyszły świat bardziej niż wynik zbliżających się wyborów prezydenckich w USA – napisał w cytowanym przez CNN komentarzu redakcyjnym Edward Felsenthal, redaktor naczelny magazynu.

Sama zmiana logo to nie wszystko. Charakterystyczne barwy przybrała również sama okładka. Grafik Shepard Fairey nawiązał w niej barwami do swojego słynnego plakatu „HOPE" Baracka Obamy z kampanii wyborczej w 2008 roku.

Na okładce brakuje jakiejkolwiek wzmianki o urzędującym prezydencie Donaldzie Trumpie. Trump był bohaterem, zazwyczaj negatywnym, ponad 20 okładek magazynu w ostatnich 4 latach. „Time" wielokrotnie zagłębiał się w działalność Trumpa, jego związki z Władimirem Putinem czy politykę rozdzielania dzieci imigrantów od rodziców.

Naczelny „Time" podkreślił w komentarzu redakcyjnym, że obecne wybory to „szansa na zmianę".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA