fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Magierowski: Prezydent jest niezależny

Marek Magierowski
Fotorzepa/ Ryszard Waniek
Opozycja wysyła sprzeczne sygnały: według niej narasta konflikt między prezydentem a prezesem PiS, a z drugiej strony Andrzej Duda jest zależny od Jarosława Kaczyńskiego. Zapewniam, prezydent jest niezależny - zapewnił dyrektor biura prasowego w Kancelarii Prezydenta RP.

Magierowski skomentował w ten sposób do słów prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który w wywiadzie dla "wSieci" mówił,  "chyba prezydenta bardzo bolą te opowieści, że może być od kogoś zależny" oraz, że "jego otoczenie jakoś wyjątkowo to przeżywa".

Marek Magierowski przyznał w programie "Jeden na jeden", że politykę przeżywa, bo jest to dla niego nowe doświadczenie, jak i to, co mówi się o prezydencie. Zaapelował jednak, by nie przerysowywać twierdzeń", które w tym wywiadzie padły.  

Dyrektor biura prasowego w Kancelarii Prezydenta nie odniósł się do słów Lecha Wałęsy, który wczoraj zaapelował do urzędującego prezydenta, by ten "poddał się dla dobra kraju". Stwierdził tylko, że Lech Wałęsa "słynie z malowniczych wypowiedzi".

- Wychodzę z założenia, że my, jako pracownicy kancelarii, powinniśmy z dużą wstrzemięźliwością podchodzić do komentowania słów byłych prezydentów - powiedział.

Według Magierowskiego opozycja nie może się zdecydować, jaką opinię ma o prezydencie. - Z jednej strony mówi o tym, że narasta jakiś domniemany konflikt między prezesem Kaczyńskim a prezydentem Dudą, a jednym tchem w następnym zdaniu mówi o tym, że prezydent Duda jest zależny od prezesa Kaczyńskiego - mówił.

Komentując nieobecność wysokich rangą polityków PiS,w  tym prezydenta,  na wczorajszym Zgromadzeniu Ogólnym Sędziów TK, Magierowski oświadczył, że nie był to bojkot.

- Moglibyśmy mówić o manifeście, czy też geście politycznym w momencie, kiedy rzeczywiście pan prezydent nie odniósłby się do tego wydarzenia, natomiast skierował uprzejmy list - stwierdził. 

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA