fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Bierzmowanie pod warunkiem. "Nie popieram Strajku Kobiet"

ksiądz
AdobeStock
Proboszcz z Ropicy Polskiej wręczył uczniom, którzy chcą przystąpić do bierzmowania, kontrowersyjny dokument. Warunkiem otrzymania sakramentu było oświadczenie, że nie popiera się Strajku Kobiet.

„Ja, niżej podpisany kandydat do Sakramentu Dojrzałości Chrześcijańskiej, wobec Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie oświadczam, że nie popieram tzw. Strajku Kobiet: postulatów i żądań sprzecznych z treścią i zasadami naszej katolickiej wiary, na co mogłoby wskazywać obecne na moim koncie na fejsbuku przez dłuższy czas i rozpowszechniane wśród kolegów i koleżanek materiały pochodzące ze stron strajku kobiet i moje osobiste zdjęcia” - brzmi fragment oświadczenia, które otrzymali od proboszcza uczniowie, chcący przystąpić do sakramentu bierzmowania w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Ropicy Polskiej.

Osoby, które posiadały tego rodzaju treści w swoich mediach społecznościowych miały oświadczyć również, że „usunęły je już ze swojego konta, bądź to uczynią”. „Proszę Pana Boga o przebaczenie moich nierozsądnych zachowań i postanawiam przy pomocy Ducha Świętego być dzielnym świadkiem i apostołem CHRYSTUSA, PANA MOJEGO” - czytamy w dokumencie.

Oświadczenia miały wywołać oburzenie części rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Ropicy Polskiej. Nagłośnili oni sprawę w lokalnym portalu gorlice24.pl.

22 października 2020 roku Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis pozwalający na przerwanie ciąży, gdy badania prenatalne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z konstytucją.

Chodzi o art. 4a ust. 1 pkt 2 ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania.

Po decyzji TK w całej Polsce doszło do fali protestów, organizowanych przez organizacje walczące o prawa kobiet. Demonstracje, których jednym z głównych organizatorem jest Strajk Kobiet, odbywają się zarówno w największych polskich miastach, jak i w znacznie mniejszych ośrodkach.

Źródło: gorlice24.pl, Twitter
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA