fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konfederacja

Konfederacja chce poznać ministra. Proponuje wotum nieufności

Fotorzepa, Jerzy Dudek
- W rządzie nie podoba nam się postać ministra finansów. Nie podoba nam się z prostego względu - po prostu pana ministra nie znamy - mówił na konferencji prasowej w Sejmie poseł Konfederacji Jakub Kulesza. Konfederacja poinformowała, że rozpoczyna zbieranie podpisów pod wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra Tadeusza Kościńskiego.

- Jedyna kwestia z jakiej znamy pana ministra to kwestia postulatu likwidacji w Polsce obrotu gotówkowego, co dla Konfederacji jest postulatem niedopuszczalnym, bo jest to prosty krok na drodze do zniewolenia narodu, odebrania mu kontroli nad przepływami finansowymi, oddania tej kontroli instytucjom na które obywatele nie mają wpływu. Dzisiaj składamy podpisy pod wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra finansów - zapowiedział Kulesza.

Konfederacja dysponuje w Sejmie 11 głosami. Aby wniosek o wotum nieufności wobec ministra był procedowany, musi się pod nim podpisać co najmniej 69 posłów.

- Nierozważnym byłoby obdarzanie zaufaniem kogoś kogo nie znamy, osoby dla opinii publicznej anonimowej z całym szacunkiem dla ministra Tadeusza Kościńskiego. Jest rzeczą nie tak często spotykaną, by dorosły człowiek wkraczał w życie publiczne nie prezentując narodowi, który ma w tym rządzie reprezentować, żadnej biografii. Pan minister Kościński jest człowiekiem, którego znamy z niezbyt obszernej notki w Wikipedii i paru jego wystąpień publicznych - mówił na konferencji poseł Konfederacji Grzegorz Braun.

Braun wyjaśnił, że posłowie Konfederacji chcieliby więc, aby minister przedstawił się "przynajmniej na forum sejmowej komisji finansów". Jak dodał temu właśnie ma służyć procedura wotum nieufności.

- Zdajemy sobie sprawę, że minister finansów jest człowiekiem który zarządza portfelem każdej polskiej rodziny. W tych sprawach jest potrzebne przynajmniej minimum zaufania. Musimy wiedzieć kto zarządza państwowymi pieniędzmi. Zawsze dobrze wiedzieć kto kogo rodzi i skąd przychodzi, do jakich szkół chadzał. Niechaj pan minister stanie się człowiekiem znanym przynajmniej na forum komisji finansów - mówił Braun.

Rząd Mateusza Morawieckiego uzyskał wotum zaufania 19 listopada.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA