fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020

Kadra na bogato. Skład lekkoatletów na igrzyska w Tokio

AFP
Polski Związek Lekkiej Atletyki (PZLA) wybrał kadrę na igrzyska w Tokio. Na liście powołanych, którą musi zatwierdzić Polski Komitet Olimpijski (PKOl), jest 66 nazwisk.

Niespodzianek nie ma. Wśród zawodników powołanych na igrzyska znaleźli się ci, którzy wywalczyli minimum lub zajmują wysokie miejsce w rankingu olimpijskim i potwierdzili formę podczas mistrzostw Polski w Poznaniu.

Trener sztafety 4x400 metrów Aleksander Matusiński zabierze do Tokio osiem zawodniczek. Szkoleniowiec postawił na siedem pierwszych zawodniczek mistrzostw Polski oraz Kornelię Lesiewicz, która w Poznaniu nie startowała. Szansę na debiut w międzynarodowej imprezie seniorów dostanie Dominika Baćmaga, która cztery lata temu została młodzieżową mistrzynią Europy w sztafecie, ale po dwóch słabszych sezonach dopiero teraz nawiązała do wyników z 2017 roku.

Wśród powołanych do startu w biegu na 800 metrów są Patryk Dobek, Mateusz Borkowski i Marcin Lewandowski. Zgodnie z zapowiedziami w kadrze na igrzyska nie ma Adama Kszczota. Kontuzja z wyjazdu do Tokio wykluczyła Sofię Ennaoui (1500 m).

Dzięki dobrej pozycji w rankingu najlepszych czasów na igrzyskach zobaczymy męską sztafetę 4x400 metrów, czyli byłych halowych rekordzistów i mistrzów świata z Birmingham (2018). Wśród powołanych są Karol Zalewski, Kajetan Duszyński, Patryk Grzegorzewicz, Dariusz Kowaluk, Jakub Krzewina, Mateusz Rzeźniczak, Wiktor Suwara oraz Tymoteusz

Skład Reprezentacji Polski:

Lp

Imię i nazwisko

Konkurencja

Klub

1

Ewa Swoboda

bieg na 100 metrów
sztafeta 4 x 100 metrów

AZS AWF Katowice

2

Iga Baumgart-Witan

bieg na 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

BKS Bydgoszcz

3

Natalia Kaczmarek

bieg na 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

AZS AWF Wrocław

4

Justyna Święty-Ersetic

bieg na 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

AZS AWF Katowice

5

Joanna Jóźwik

bieg na 800 metrów

AZS AWF Katowice

6

Angelika Sarna

bieg na 800 metrów

AZS AWF Warszawa

7

Anna Wielgosz

bieg na 800 metrów

CWKS Resovia Rzeszów

8

Martyna Galant

bieg na 1500 metrów

OŚ AZS Poznań

9

Klaudia Siciarz

bieg na 100 metrów przez płotki

AZS AWF Kraków

10

Pia Skrzyszowska

bieg na 100 metrów przez płotki
sztafeta 4 x 100 metrów

AZS AWF Warszawa

11

Joanna Linkiewicz

bieg na 400 metrów przez płotki

AZS AWF Wrocław

12

Aneta Konieczek

bieg na 3000 metrów z przeszkodami

WMLKS Nadodrze Powodowo

13

Alicja Konieczek

bieg na 3000 metrów z przeszkodami

OŚ AZS Poznań

14

Aleksandra Lisowska

maraton

KS AZS UWM Olsztyn

15

Angelika Mach

maraton

AZS UMCS Lublin

16

Karolina Nadolska

maraton

KU AZS UAM Poznań

17

Kamila Lićwinko

skok wzwyż

KS Podlasie Białystok

18

Klaudia Kardasz

pchnięcie kulą

KS Podlasie Białystok

19

Paulina Guba

pchnięcie kulą

AZS UMCS Lublin

20

Malwina Kopron

rzut młotem

AZS UMCS Lublin

21

Joanna Fiodorow

rzut młotem

OŚ AZS Poznań

22

Anita Włodarczyk

rzut młotem

AZS AWF Katowice

23

Maria Andrejczyk

rzut oszczepem

LUKS Hańcza Suwałki

24

Katarzyna Zdziebło

chód na 20 kilometrów

LKS Stal Mielec

25

Klaudia Adamek

sztafeta 4 x 100 metrów

KS Gwardia Piła

26

Marlena Gola

sztafeta 4 x 100 metrów

KS Podlasie Białystok

27

Paulina Guzowska

sztafeta 4 x 100 metrów

AZS AWF Katowice

28

Paulina Paluch

sztafeta 4 x 100 metrów

AZS AWF Warszawa

29

Marika Popowicz-Drapała

sztafeta 4 x 100 metrów

CWZS Zawisza Bydgoszcz SL

30

Dominika Baćmaga

sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

AZS AWF Warszawa

31

Kinga Gacka

sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

BKS Bydgoszcz

32

Małgorzata Hołub-Kowalik

sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

AZS UMCS Lublin

33

Anna Kiełbasińska

sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

SKLA Sopot

34

Kornelia Lesiewicz

sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

AZS AWF Gorzów Wielkopolski

35

Karol Zalewski

bieg na 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

AZS AWF Katowice

36

Mateusz Borkowski

bieg na 800 metrów

RKS Łódź

37

Patryk Dobek

bieg na 800 metrów

MKL Szczecin

38

Marcin Lewandowski

bieg na 800 metrów
bieg na 1500 metrów

AZS UMCS Lublin

39

Michał Rozmys

bieg na 1500 metrów

UKS Barnim Goleniów

40

Damian Czykier

bieg na 110 metrów przez płotki

KS Podlasie Białystok

41

Marcin Chabowski

maraton

STS Pomerania Szczecinek

42

Arkadiusz Gardzielewski

maraton

WKS Śląsk Wrocław

43

Adam Nowicki

maraton

MKL Szczecin

44

Piotr Lisek

skok o tyczce

OSOT Szczecin

45

Robert Sobera

skok o tyczce

AZS AWF Wrocław

46

Paweł Wojeciechowski

skok o tyczce

CWZS Zawisza Bydgoszcz SL

47

Konrad Bukowiecki

pchnięcie kulą

AZS UWM Olsztyn

48

Michal Haratyk

pchnięcie kulą

KS Sprint Bielsko-Biała

49

Piotr Małachowski

rzut dyskiem

WKS Śląsk Wrocław

50

Bartłomiej Stój

rzut dyskiem

KU AZS Politechniki Opolskiej

51

Paweł Fajdek

rzut młotem

AZS AWF Katowice

52

Wojciech Nowicki

rzut młotem

KS Podlasie Białystok

53

Marcin Krukowski

rzut oszczepem

KS Warszawianka

54

Cyprian Mrzygłód

rzut oszczepem

AZS AWFiS Gdańsk

55

Paweł Wiesiołek

dziesięciobój

KS Warszawianka

56

Łukasz Niedziałek

chód na 20 kilometrów

WLKS Iganie Nowe

57

Rafał Augustyn

chód na 50 kilometrów

LKS Stal Mielec

58

Artur Brzozowski

chód na 50 kilometrów

MKL Sparta Stalowa Wola

59

Dawid Tomala

chód na 50 kilometrów

AZS KU Politechniki Opolskiej

60

Kajetan Duszyński

sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

AZS Łódź

61

Patryk Grzegorzewicz

sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

MKS-SMS Victoria Racibórz

62

Dariusz Kowaluk

sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

AZS AWF Warszawa

63

Jakub Krzewina

sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

OŚ AZS Poznań

64

Mateusz Rzeźniczak

sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

RKS Łódź

65

Wiktor Suwara

sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

AZS AWF Warszawa

66

Tymoteusz Zimny

sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

OŚ AZS Poznań

1

Ewa Swoboda

bieg na 100 metrów
sztafeta 4 x 100 metrów

AZS AWF Katowice

2

Iga Baumgart-Witan

bieg na 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

BKS Bydgoszcz

3

Natalia Kaczmarek

bieg na 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

AZS AWF Wrocław

4

Justyna Święty-Ersetic

bieg na 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

AZS AWF Katowice

5

Joanna Jóźwik

bieg na 800 metrów

AZS AWF Katowice

2:00.73

1:57.37

6

Angelika Sarna

bieg na 800 metrów

AZS AWF Warszawa

1:59.72

1:59.72

7

Anna Wielgosz

bieg na 800 metrów

CWKS Resovia Rzeszów

2:00.57

2:00.32

8

Martyna Galant

bieg na 1500 metrów

OŚ AZS Poznań

4:08.96

4:08.81

9

Klaudia Siciarz

bieg na 100 metrów przez płotki

AZS AWF Kraków

10

Pia Skrzyszowska

bieg na 100 metrów przez płotki
sztafeta 4 x 100 metrów

AZS AWF Warszawa

11

Joanna Linkiewicz

bieg na 400 metrów przez płotki

AZS AWF Wrocław

12

Aneta Konieczek

bieg na 3000 metrów z przeszkodami

WMLKS Nadodrze Powodowo

9:25.98

9:25.98

13

Alicja Konieczek

bieg na 3000 metrów z przeszkodami

OŚ AZS Poznań

9:27.79

9:27.79

14

Aleksandra Lisowska

maraton

KS AZS UWM Olsztyn

2:26:08

2:26:08

15

Angelika Mach

maraton

AZS UMCS Lublin

2:27:48

2:27:48

16

Karolina Nadolska

maraton

KU AZS UAM Poznań

2:26:31

17

Kamila Lićwinko

skok wzwyż

KS Podlasie Białystok

18

Klaudia Kardasz

pchnięcie kulą

KS Podlasie Białystok

19

Paulina Guba

pchnięcie kulą

AZS UMCS Lublin

20

Malwina Kopron

rzut młotem

AZS UMCS Lublin

21

Joanna Fiodorow

rzut młotem

OŚ AZS Poznań

22

Anita Włodarczyk

rzut młotem

AZS AWF Katowice

23

Maria Andrejczyk

rzut oszczepem

LUKS Hańcza Suwałki

24

Katarzyna Zdziebło

chód na 20 kilometrów

LKS Stal Mielec

1:29:57

1:29:57

25

Klaudia Adamek

sztafeta 4 x 100 metrów

KS Gwardia Piła

26

Marlena Gola

sztafeta 4 x 100 metrów

KS Podlasie Białystok

27

Paulina Guzowska

sztafeta 4 x 100 metrów

AZS AWF Katowice

28

Paulina Paluch

sztafeta 4 x 100 metrów

AZS AWF Warszawa

29

Marika Popowicz-Drapała

sztafeta 4 x 100 metrów

CWZS Zawisza Bydgoszcz SL

30

Dominika Baćmaga

sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

AZS AWF Warszawa

31

Kinga Gacka

sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

BKS Bydgoszcz

32

Małgorzata Hołub-Kowalik

sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

AZS UMCS Lublin

33

Anna Kiełbasińska

sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

SKLA Sopot

34

Kornelia Lesiewicz

sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

AZS AWF Gorzów Wielkopolski

35

Karol Zalewski

bieg na 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

AZS AWF Katowice

36

Mateusz Borkowski

bieg na 800 metrów

RKS Łódź

1:44.85

1:44.85

37

Patryk Dobek

bieg na 800 metrów

MKL Szczecin

1:43.73

1:43.73

38

Marcin Lewandowski

bieg na 800 metrów
bieg na 1500 metrów

AZS UMCS Lublin

1:44.31
3:35.57

1:43.72
3:31.46

39

Michał Rozmys

bieg na 1500 metrów

UKS Barnim Goleniów

3:34.96

3:34.96

40

Damian Czykier

bieg na 110 metrów przez płotki

KS Podlasie Białystok

41

Marcin Chabowski

maraton

STS Pomerania Szczecinek

2:10:17

2:10:07

42

Arkadiusz Gardzielewski

maraton

WKS Śląsk Wrocław

2:10:31

2:10:31

43

Adam Nowicki

maraton

MKL Szczecin

2:10:21

2:10:21

44

Piotr Lisek

skok o tyczce

OSOT Szczecin

45

Robert Sobera

skok o tyczce

AZS AWF Wrocław

46

Paweł Wojeciechowski

skok o tyczce

CWZS Zawisza Bydgoszcz SL

47

Konrad Bukowiecki

pchnięcie kulą

AZS UWM Olsztyn

48

Michal Haratyk

pchnięcie kulą

KS Sprint Bielsko-Biała

49

Piotr Małachowski

rzut dyskiem

WKS Śląsk Wrocław

50

Bartłomiej Stój

rzut dyskiem

KU AZS Politechniki Opolskiej

51

Paweł Fajdek

rzut młotem

AZS AWF Katowice

52

Wojciech Nowicki

rzut młotem

KS Podlasie Białystok

53

Marcin Krukowski

rzut oszczepem

KS Warszawianka

54

Cyprian Mrzygłód

rzut oszczepem

AZS AWFiS Gdańsk

55

Paweł Wiesiołek

dziesięciobój

KS Warszawianka

8333 pkt.

8333 pkt.

56

Łukasz Niedziałek

chód na 20 kilometrów

WLKS Iganie Nowe

1:21:23

1:21:23

57

Rafał Augustyn

chód na 50 kilometrów

LKS Stal Mielec

3:43:22

58

Artur Brzozowski

chód na 50 kilometrów

MKL Sparta Stalowa Wola

3:46:42

59

Dawid Tomala

chód na 50 kilometrów

AZS KU Politechniki Opolskiej

3:49:23

3:49:23

60

Kajetan Duszyński

sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

AZS Łódź

61

Patryk Grzegorzewicz

sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

MKS-SMS Victoria Racibórz

62

Dariusz Kowaluk

sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

AZS AWF Warszawa

63

Jakub Krzewina

sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

OŚ AZS Poznań

64

Mateusz Rzeźniczak

sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

RKS Łódź

65

Wiktor Suwara

sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

AZS AWF Warszawa

66

Tymoteusz Zimny

sztafeta 4 x 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów mieszana

OŚ AZS Poznań

 

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA