fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Historia

Nadzy uczniowie z Izraela tańczyli na Majdanku

Fotorzepa, Bartłomiej Żurawski
Dwóch izraelskich uczniów zostało nagranych przez kamery monitoringu w czasie, gdy tańczyli nago na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku w miejscu, gdzie w czasie II wojny światowej znajdował się obóz koncentracyjny - informuje "Haaretz".

Do incydentu miało dojść w miniony weekend. Uczniowie, którzy przyjechali do Majdanku w ramach wycieczki do Polski, wrócili już do Izraela.

"Haaretz" opisując historię powołuje się na źródło w Polsce, słowa którego potwierdza też źródło izraelskie.

Zachowanie uczniów mieli zauważyć pracownicy ochrony obserwujący obraz z kamer monitoringu.

Ministerstwo Edukacji Izraela oświadczyło, że "surowo traktuje każde zachowanie, które mogłoby zaszkodzić statusowi i wartościom, które przyświecają wyjazdom młodych Żydów do Polski". Zapowiada też wyciągnięcie surowych konsekwencji wobec uczniów.

Samorząd Regionu Emek ha-Majanot, w którym uczniowie chodzili do liceum nazwał incydent "poważnym naruszeniem dyscypliny". Władze samorządu zapowiedziały też postępowanie w tej sprawie, aby zapobiec takim zachowaniom w przyszłości.

"Haaretz" przypomina, że w ostatnich latach podczas wyjazdów uczniów z Izraela do Polski, w czasie których odwiedzają oni miejsca związane z Holokaustem, dochodziło w ostatnich latach do incydentów. Dwa lata temu uczniowie z Izraela zawiesili flagę z napisem "Śmierć lewakom" w Łopuchowie, miejscu pamięci o ofiarach egzekucji dokonanej przez nazistów.

Źródło: Haaretz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA