Polski herb mógł wyglądać inaczej. Wszystko zmienił przewrót majowy

Badacze ustalili, jaki wzór orła najprawdopodobniej byłby używany, gdyby nie zamach majowy z 1926 r.

Nie żyje Zbigniew Galperyn - "Antek", prezes Związku Powstańców Warszawskich

W wieku 92 lat zmarł w Warszawie Zbigniew Galperyn "Antek", żołnierz Szarych Szeregów, bohater Powstania Warszawskiego,

Matematycy z Lwowa

Naukowcy, którzy stworzyli lwowską szkołę matematyczną, byli nie tylko geniuszami, ale też niezwykle barwnymi i ciekawymi postaciami.

Marny koniec zdrajców

Przewerbowani przez Sowietów oficerowie polskiego wywiadu stali się wyjątkowo groźnymi przeciwnikami odrodzonej Rzeczypospolitej.

Marysieńka i Lew Lechistanu

12 września 1683 r. był dniem największego militarnego triumfu Jana III Sobieskiego. 13 lat później przy schorowanym zwycięzcy spod Wiednia do ostatnich chwil czuwała ukochana żona Marysieńka.

Rzetelność na festynie

„Ze względu na optymistyczny rozwój sytuacji związanej z pandemią Covid-19 oraz postęp programu szczepień pragniemy poinformować, że XXVI Festyn Archeologiczny w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie, po ubiegłorocznej przerwie, odbędzie się w dniach 11–14 września" – ogłosili organizatorzy.

Szabelką trzasnąć, wąsa podkręcić

Teatralne gesty i zwyczaje tak mocno wpisały się w kulturę szlacheckiej Polski, że stały się źródłem ówczesnych europejskich stereotypów. Jedno jest pewne: od Europejczyków różniło nas wiele.

Pogrzeb sekretarki Naczelnego Wodza - Walentyny Janty-Połczyńskiej

10 września w Warszawie zostanie pochowana Walentyna Janta-Połczyńska, bliska współpracownica premiera generała Władysława Sikorskiego.