Pierwsza sesja nowego tygodnia została niemal całkowicie zdominowana przez kupujących. W tych sprzyjających warunkach WIG20 finiszował prawie 2,5 proc. nad kreską, pokonując psychologiczny poziom 2 tys. pkt. Wzrosty krajowych indeksów korespondowały z trendem obowiązującym na zagranicznych rynkach akcji. Na większości europejskich giełdach od samego początku sesji zdecydowanie więcej do powiedzenia mieli kupujący, co przełożyło się na efektowne zwyżki głównych indeksów. Dużą ochotę do kupowania akcji wykazali inwestorzy handlujący zarówno na zachodnioeuropejskich parkietach, jak i na rynkach z naszego regionu. Do zakupów przekonały ich podpisanie przez prezydenta Trumpa pakietu pomocowego dla Amerykanów o wartości 900 mld USD oraz zawarcie porozumienia UE z Wielką Brytanią w kwestii umowy handlowej. Niemal w tym samym momencie dwa źródła niepewności dla rynków zostały wyjaśnione. Nadzieję dało też rozpoczęcie na masową skalę szczepień przeciw Covid-19 w Europie.

Pozytywne nastroje inwestorów znalazły odbicie w notowaniach większości dużych spółek z WIG20, które w komplecie zakończyły sesję na plusie. Motorem odbicia indeksów były przede wszystkim mocno drożejące walory koncernów paliwowych i największych banków. Na celowniku kupujących znalazły się też papiery koncernów energetycznych i CCC. Mimo mało obiecującego początku sesji, do łask inwestorów wróciły akcje CD Projektu, odrabiając z zapasem straty z początku sesji. Sytuacja wokół spółki wciąż jednak pozostaje dość napięta, więc na dłuższą metę trudno liczyć na stabilizację jej notowań. Nerwowa, poniedziałkowa reakcja rynku na informację o pozwie zbiorowym w USA złożonym w imieniu inwestorów jest tego najlepszym przykładem.

Kupujący zdominowali również handel w segmencie małych i średnich firm, w efekcie na szerokim rynku znaczącą przewagę miały drożejące spółki. Pozytywnie w tym gronie wyróżniały się XTB i Bowim, wypracowując kilkunastoprocentowe zwyżki. Na drugim biegunie, wśród najmocniej przecenionych firm, znalazł się Biomed Lublin.