Umowa o outsourcing: Przed zawarciem warto zbadać wiarygodność

Zawarcie umowy o przekazanie księgowości, kadr, usług informatycznych czy zarządzania nieruchomościami powinno zostać poprzedzone zbadaniem wiarygodności kontrahenta. Można poprosić go o referencje od innych zleceniodawców.

Publikacja: 19.08.2015 07:00

Umowa o outsourcing: Przed zawarciem warto zbadać wiarygodność

Foto: 123RF

Outsourcing jest terminem, który pojawił się niedawno, chociaż samo delegowanie przez przedsiębiorców części działalności nie jest zjawiskiem nowym. Przekazanie księgowości, kadr, usług informatycznych czy zarządzania nieruchomościami zewnętrznemu kontrahentowi ma na celu uproszczenie procesów w firmie oraz delegowanie części obowiązków do podmiotów wyspecjalizowanych w takiej działalności. Jest popularną formą optymalizowania zasobów i szukania oszczędności. Tradycyjnie zlecano na zewnątrz działalność poboczną wobec działalności gospodarczej przedsiębiorcy. Jednak outsourcing przybiera coraz szerszy zakres. Trendem, który nabiera znaczenia w gospodarce, jest tzw. BPO (Business Process Outsourcing). Jest to delegowanie przez przedsiębiorcę na wyspecjalizowany podmiot całych obszarów działalności w spółce, także tych związanych z obsługą klientów przedsiębiorcy, jak np. call center.

Pozostało 88% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Konsumenci
Sąd Najwyższy orzekł w sprawie frankowiczów. Eksperci komentują
Prawo dla Ciebie
TSUE nakłada karę na Polskę. Nie pomogły argumenty o uchodźcach z Ukrainy
Praca, Emerytury i renty
Niepokojące zjawisko w Polsce: renciści coraz młodsi
Prawo karne
CBA zatrzymało znanego adwokata. Za rządów PiS reprezentował Polskę
Aplikacje i egzaminy
Postulski: Nigdy nie zrezygnowałem z bycia dyrektorem KSSiP