fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Firma

Ochrona danych osobowych: są polskie wersje językowe wytycznych do unijnego rozporządzenia

123RF
Polskie wersje językowe pierwszych, zmodyfikowanych wytycznych do unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych opublikował GIODO. Czekały na nie tysiące podmiotów zobowiązanych do stosowania nowych zasad ochrony danych.

Ostateczne teksty wytycznych do unijnego rozporządzenia zostały przyjęte na początku kwietnia, podczas Posiedzenia Grupy Roboczej Artykułu 29. Wytyczne dotyczą właściwego stosowania przepisów rozporządzenia w zakresie prawa do przenoszenia danych, inspektorów ochrony danych, ustalenia wiodącego organu nadzorczego właściwego dla administratora lub podmiotu przetwarzającego.

Administratorzy danych w Polsce  niecierpliwie czekali na polskie tłumaczenia wytycznych. Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych  przygotowało nieoficjalne polskie wersje językowe tych dokumentów i udostępniło na swojej stronie internetowej.  Uwzględniono w nich wnioski i sugestie zgłaszane przez podmioty biorące udział w konsultacjach tych dokumentów na zaproszenie GIODO.

- Wiele cennych uwag, które zostały wzięte pod uwagę,wpłynęło z Polski -  podkreśla z satysfakcją GIODO, który zbierał i przekazywał na forum Grupy Roboczej Art. 29 polskie sugestie. Podziękował wszystkim, którzy włączyli się w opiniowanie wytycznych.

Obecnie trwają konsultacje Wytycznych dotyczących oceny skutków dla ochrony danych. GIODO zaprasza do przesyłania opinii w tej sprawie. Czeka  także na uwagi na temat trzech istotnych zagadnień, które będą przedmiotem kolejnych wytycznych do rozporządzenia o ochronie danych osobowych, tj.: zgody na przetwarzanie danych, profilowania i zgłaszania naruszeń danych.

ZOBACZ polskie wersje WYTYCZNYCH (pliki pdf):

- Wytyczne dotyczące prawa do przenoszenia danych [586 kB]

- Wytyczne dotyczące inspektorów ochrony danych  [1788 kB]

- Wytyczne dotyczące ustalenia wiodącego organu nadzorczego [597 kB]


Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA