Po otwarciu restrukturyzacji trzeba zwrócić subwencję z PFR

Przedsiębiorca, który otrzymał wsparcie z Polskiego Funduszu Rozwoju obowiązany jest do jego zwrotu. Na moment udzielenia finansowania nie wiadomo tylko w jakiej kwocie. Jeśli zdecyduje się na otwarcie restrukturyzacji, to zamiast skorzystać z umorzenia PFR, może liczyć na umorzenie układowe.

Publikacja: 28.01.2021 17:00

Po otwarciu restrukturyzacji trzeba zwrócić subwencję z PFR

Foto: Adobe Stock

Kiedy wiosną bieżącego roku przekazano informację o uruchomieniu finansowania w ramach tarczy Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR), wielu przedsiębiorców zareagowało na tę informację z dużym optymizmem. Mówiono, że w końcu pojawiło się realne wsparcie finansowe, które pozwoli na walkę ze skutkami zapaści gospodarczej wywołanej przez COVID-19. Oczywiście mniej cieszyli się ci przedsiębiorcy, którzy na etapie możliwości składania wniosków korzystali już z którejś z form restrukturyzacji sądowej. Regulamin przewidujący warunki, na których udzielano subwencji z PFR w zasadzie wykluczał te firmy, które postanowiły ratować się z wykorzystaniem narzędzi przewidzianych w prawie restrukturyzacyjnym.

Pozostało 93% artykułu

Teraz 4 zł za tydzień dostępu do rp.pl!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach subskrypcji rp.pl

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Prawo karne
CBA zatrzymało znanego adwokata. Za rządów PiS reprezentował Polskę
Spadki i darowizny
Poświadczenie nabycia spadku u notariusza: koszty i zalety
Podatki
Składka zdrowotna na ryczałcie bez ograniczeń. Rząd zdradza szczegóły
Ustrój i kompetencje
Kiedy można wyłączyć grunty z produkcji rolnej
Sądy i trybunały
Sejm rozpoczął prace nad reformą TK. Dwie partie chcą odrzucenia projektów