fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus: pomoc dla firm z tarczy 6.0 - jaka, dla kogo, gdzie składać wnioski

tarcza antykryzysowa
Adobe Stock
Komu i za jaki okres przysługuje postojowe? Kto może zostać zwolniony z opłacania składek ZUS? Gdzie składać wniosek o dofinansowanie zatrudnienia pracownika? Na m.in. te pytania odpowiada Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

Komu i za jaki okres przysługuje tzw. postojowe? Czy nadal można składać wnioski o przyznanie tej pomocy? A jeśli tak, to gdzie i do kiedy?

Ze świadczenia postojowego nadal mogą korzystać przedsiębiorcy i osoby wykonujące umowy cywilnoprawne (umowy zlecenia, agencyjne, o dzieło), oczywiście po spełnieniu określonych warunków. Wnioski o   świadczenie postojowe można składać do ZUS najpóźniej w terminie trzech miesięcy od miesiąca, w którym został zniesiony ogłoszony stan epidemii. Świadczenie można otrzymać nie więcej niż trzy razy. 30 grudnia ZUS zaczął przyjmować wnioski o postojowe od kolejnych niemal 40 grup przedsiębiorców (według PKD działalności wymienionego w tarczy branżowej). Są to w większości te same rodzaje działalności, które korzystają z umorzenia listopadowych składek ZUS. Dodatkowe postojowe będzie im przysługiwało jednokrotnie. Warunkiem wypłaty jest spadek przychodu w październiku albo listopadzie o co najmniej 40 proc. w stosunku do sytuacji w analogicznym m...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA