Jedną z oszukańczych krytpowalut stworzonych przez północnokoreańskich informatyków jest krytpowaluta o nazwie Interstellar. Analitycy Recorded Future zidentyfowali ją jako oszustwo już w czerwcu 2018 r. Kilkakrotnie zmieniała ona nazwę. Była nazywana również: Hold, Huzu i Stellar (ostatnia nazwa była próbą podszycia się pod krytpowalutowy token nazywający się stellar). Ta północnokoreańska kryptowaluta była kilkakrotnie pojawiała się na różnych giełdach a później z nich znikała. Ci, którzy w nią zainwestowali, nie mogli później odzyskać pieniędzy.

Innym oszustwem, było wypuszczenie przez Koreę Północną kryptowaluty o nazwie Marine Chain. Miała być ona oparta o... statki morskie. Ostrzeżenia przed nią wydały już m.in. władze kanadyjskiej prowincji Ontario.

Wcześniej eksperci Recorded Future odkryli, że Korea Północna na małą skalę „wydobywa" bitcoiny oraz kryptowalutę Monero. Tymczasem północnokoreańska grupa hakerska Lazarus jest podejrzewana o kradzieże kryptowalut opiewające łącznie od początku 2017 r. na 571 mln dolarów.