Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 15.03.2021 13:09 Publikacja: 15.03.2021 13:01
Foto: Fotorzepa, Łukasz Solski
Arkadiusz Szcześniak, prezes SBB, napisał list do ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka i zwraca się w nim o podjęcie „stosownych kroków” wobec uczelni. Dotyczy to opublikowanego parę dni temu stanowiska rektorów warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu. Zdaniem frankowiczów stanowisko to krytykuje niezawisłe sądy w sprawach frankowych.
Zdaniem SBB rektorzy w swoim stanowisku pominęli dorobek prawny dotyczący praw konsumenta i pominęli stanowiska urzędów państwowych w sprawach frankowych, m.in. Rzecznika Finansowego, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, Rzecznika Praw Obywatelskich czy Najwyższej Izby Kontroli (publikowały wiele korzystnych dla frankowiczów stanowisk i raportów). Według SBB rektorzy pominęli też liczne wyroki Sądu Najwyższego, a przede wszystkim Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i treść przepisów dyrektywy 93/13 wprowadzonej do polskiego prawa już w 2000 r. (to właśnie na podstawie głównie unijnych regulacji frankowicze wygrywają ostatnio w sądach zdecydowaną większość spraw).
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
W czasie wojny handlowej wypowiedzianej światu przez Donalda Trumpa inwestorzy poszukują bezpiecznych przystani...
91 proc. Polaków deklaruje, że oddawanie długów jest obowiązkiem moralnym. Ale jednocześnie prawie połowa uspraw...
Administracja Trumpa nasila ataki na Jerome’a Powella, przewodniczącego Rezerwy Federalnej, usiłując zmusić go d...
Regulacje podatkowe dotyczące listów zastawnych mogłyby obniżyć ceny kredytów mieszkaniowych – ocenia środowisko...
XIX Forum Funduszy pokazało, że nie brakuje chęci i pomysłów na to, by naprawiać rynek kapitałowy. Teraz potrzeb...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas