Maciej Rudke

Maciej Rudke

Dziennikarz ekonomiczny

Pisze o bankach i branży odzieżowej

Frankowicze. Kolejne pytania trafiły do TSUE

Polski sąd pyta Trybunał Sprawiedliwości UE o bieg przedawnienia i odsetki za opóźnione płatności.

BIG ma sposób na alimenciarzy

Prowadzące rejestry dłużników Biura Informacji Gospodarczej nie będą już usuwały informacji o długach alimentacyjnych starszych niż 6 lat. Takie zaległości są warte ponad 10 mld zł.

Getin Noble: niezwłocznie opracujemy nowy plan

Bank ma cztery miesiące na przedstawienie nowego planu naprawy. Zarząd zapowiada, że jest w kontakcie z KNF i jak najszybciej złoży wymagany dokument.

Kurator w Getin Noble Banku

Komisja Nadzoru Finansowego nie zatwierdziła planu naprawy i wezwała bank do przedstawienia nowego maksymalnie za cztery miesiące. Wprowadziła też kuratora – został nim Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Węgry zamrożą oprocentowanie kredytów. W Polsce to możliwe?

Na Węgrzech kredytodawcy wezmą na siebie część kosztów podwyżki ceny pieniądza. U nas na razie nie ma takich planów, ale analogiczne rozwiązanie mogłoby być dla naszych banków dotkliwsze.

Getin Noble pozbywa się złych kredytów

Bank Leszka Czarneckiego sprzeda windykatorowi kredyty zagrożone o wartości blisko 860 mln zł. W ten sposób może zmniejszyć niedobory kapitałowe.

Węgry chcą pomóc kredytobiorcom przed wyborami. Zamrożą oprocentowanie

Po szybkim wzroście stóp procentowych i rat, węgierskie władze planują zamrozić oprocentowanie kredytów mieszkaniowych na poziomie sprzed wzrostu kosztu pieniądza. Czy podobnie będzie w Polsce?

Banki apelują o zmianę zasad gromadzenia środków w BFG

Postulat zakłada, aby połowa wpływów z podatku bankowego trafiała do Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Kredytodawcy chcą utrzymania składek na tegorocznym poziomie.

Santander wraca do Formuły 1

Hiszpański gigant finansowy będzie wspierał Ferrari w realizacji planów osiągnięcia neutralności węglowej do 2030 r.

Upadłość Idea Banku byłaby gorsza

Przymusowa restrukturyzacja Idea Banku nie pogorszyła sytuacji jego właścicieli oraz wierzycieli – wynika z raportu PwC.