fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja i wychowanie

Uczelnia może przestać kształcić przyszłych lekarzy

Fotolia
Wydział lekarski Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu może zostać zamknięty. Uzyskał negatywną opinię Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Teraz sprawą zajęło się Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Decyzja PKA wynikała z braku dostępu do prosektorium, ćwiczeń w formie omówienia pokazu slajdów zamiast w laboratorium, braków sprzętowych oraz kadry bez aktualnego dorobku i doświadczenia - czytamy na politykazdrowotna.pl

Z oceny programowej przeprowadzonej w grudniu 2018 r. wynika, że wbrew obowiązującym przepisom studenci anatomii nie mogą uczyć się ani zdawać egzaminów w prosektorium. Na uczelni brakuje laboratoriów ale też i specjalistycznych sprzętów do przeprowadzania podstawowych badań. Zdaniem komisji sale ćwiczeniowe są źle wyposażone, a studenci uczą się w zbyt dużych grupach.

Zastrzeżenia wzbudziły także za niskie zdaniem PKA wyniki maturalne studiujących. Niestety komisja wykazała, że kadra kształcąca również nie spełnia wymagań wynikających z przepisów. 41 proc. pracowników naukowo-dydaktycznych nie posiada dorobku badawczego w dziedzinie medycyny lub biologii medycznej na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat.

Źródło: politykazdrowotna.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA