fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Kim Dzong Un dojechał do Władywostoku

Kim Dzong Un na stacji we Władywostoku
AFP
Pociąg z Kim Dzong Unem przyjechał do Władywostoku, gdzie ma dojść do spotkania przywódcy Korei Północnej z prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

- Cieszę się, że mogę odwiedzić Rosję - powiedział Kim Dzong Un w granicznym mieście Chasan. Rosyjski minister ds. Dalekiego Wschodu i Arktyki Aleksandr Kozłow, który spotkał się z przywódcą Korei Północnej w Chasan, wyraził przy tym nadzieję, że wizyta na długo pozostanie Kimowi w pamięci. - Kim Dzong Un powiedział, że to nie jest jego ostatnia wizyta w Rosji. Powiedział, że to tylko pierwszy krok - relacjonował.

Po opuszczeniu stacji Hasan specjalny pociąg Kima ruszył w kierunku Ussuryjska, a następnie Trasą Transsyberyjską dojechał do Władywostoku.

Szczyt z udziałem Kim Dzong Una i Putina ma mieć miejsce w czwartek. Skupi się on na programie nuklearnym Korei Północnej. Jednak plan pobytu przywódcy Korei Północnej może obejmować także wizytę w siedzibie rosyjskiej Floty Pacyficznej - twierdzi kanał telewizyjny YTN z Korei Południowej. Wzorem swojego ojca, Kim Dzong Ila, może także wizytować fabryki żywności.  Pojawi się też prawdopodobnie w nowoczesnym oceanarium na wyspie Russkij. Największy tego typu obiekt w Rosji poinformował, że będzie nieczynny w piątek dla zwiedzających - nie podał oficjalnie powodu, ale media domyślają się, że chodzi o odwiedziny gościa z Korei Północnej.

Oczekuje się, że przywódca Korei Północnej pozostanie we Władywostoku do 27 kwietnia.

Źródło: rp.pl/ TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA