fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Saudyjski minister: Liban wypowiedział nam wojnę

AFP
Saudyjski minister ds. Zatoki Perskiej, Thamer al-Sabhan w rozmowie z Al-Arabiya TV oświadczył, że premier Libanu Saad al-Hariri został poinformowany, że akty "agresji Hezbollahu są traktowane jak wypowiedzenie Arabii Saudyjskiej wojny przez Liban i Libańską Partię Diabła".

Al-Sabhan oświadczył, że jego kraj nie zaakceptuje sytuacji, w której - jak ocenił - Liban de facto wypowiedział wojnę Rijadowi.

- Będziemy traktować rząd Libanu jak rząd, który wypowiedział nam wojnę, z powodu działań milicji Hezbollahu - stwierdził.

Al Arabiya informuje, że król Arabii Saudyjskiej poinformował premiera Saada Haririego (w sobotę podał się do dymisji) o szczegółach agresji Hezbollahu wobec Arabii Saudyjskiej dodając, że libański rząd powinien być świadom zagrożeń wynikających z działań milicji przeciwko państwu Saudów.

Al-Sabhan dodał, że Hezbollah jest zaangażowany w każdy akt terroru, który zagraża Arabii Saudyjskiej dodając, że jego kraj podejmie wszystkie możliwe działania przeciwko "Partii Szatana" (nazwa "Hezbollah" pochodzi od słów "Partia Boga" - red.). 

Saudyjski minister oskarżył Hezbollah o przemycanie narkotyków do Arabii Saudyjskiej i szkolenie młodych Saudyjczyków na terrorystów.

- Liban został porwany przez milicję Hezbollahu i stojący za nimi Iran - podsumował.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA