„Rada administracyjna osiągnęła w konstruktywnym duchu pewien etap dotyczący różnych tematów, zbierze się na początku kwietnia i ogłosi wnioski" — stwierdza komunikat rozesłany po posiedzeniu.

W połowie lutego Renault ogłosił likwidację nawet do 30 mln euro wynagrodzenia C. Ghosna za lata 2015-18, związanego z jego odroczoną ruchomą częścią, z akcjami zależnymi od wyników i z klauzulą o nie przechodzeniu do konkurencji. Grupa dodała wtedy, że rada postanowi o pozostałej części wynagrodzenia za 2018 r. z powodu nieobecności prezesa od czasu aresztowania 19 listopada.

Osoba związana z firmą powiedziała Reuterowi, że ostatnie posiedzenie rady odegrało pośrednią rolę, a wnioski o gaży Ghosna, dotyczące trwającego wewnętrznego postępowania wyjaśniającego w firmie i audytu w Renault Nissan BV zostaną ogłoszone w przyszłym miesiącu. — Do czasu dopracowania tych audytów rada nie może podjąć decyzji — powiedziała.

Zostanie wówczas poruszona sprawa opuszczenia rady przez żonę b. brytyjskiego premiera, Cherie Blair i Philippe Lagayette, których kadencje kończą się z datą najbliższego WZA 12 czerwca — dodała ta osoba.

Renault przystąpił kilka miesięcy temu do rozległej reformy swej struktury kierowniczej, aby zamknąć rozdział z Ghosnem. Jego stanowisko prezesa-dyrektora generalnego podzielono na dwa: przewodniczącym rady administracyjnej został Jean-Dominique Senard z Michelina (zostanie też w Michelinie do maja), a dyrektorem generalnym Thierry Bolloré. Usunięto z zarządu Mounę Sepehri związaną z Ghosnem, powołano wspólnie z Nissanem i Mitsubishi nową radę sojuszu.