fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Afera taśmowa

Siemoniak: Ziobro wiedział o taśmie Morawieckiego. Czy Kaczyński wiedział?

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Czy prezes znał cytaty, które muszą zatopić karierę premiera?" - zastanawia się na Twitterze Tomasz Siemoniak z PO, nawiązując do ujawnionego przez Onet zapisu podsłuchanej w restauracji "Sowa i Przyjaciele" rozmowy, w której w 2013 roku brał udział - jako prezes BZ WBK - obecny premier Mateusz Morawiecki.

Nagrania pochodzą z akt sprawy tzw. afery taśmowej/afery podsłuchowej, dotyczącej nielegalnego nagrywania w latach 2013-2014 w restauracjach "Sowa i Przyjaciele" oraz "Amber Room" polityków i biznesmenów. W sprawie tej na 2,5 roku więzienia skazano biznesmena Marka Falentę, który miał być zleceniodawcą nagrywania polityków.

"Taśmy Morawieckiego musiał znać minister Ziobro od 2,5 roku, czyli od przejęcia kontroli nad prokuraturą. Mimo to 10 miesięcy temu Morawiecki został premierem. Czy prezes znał cytaty, które muszą zatopić karierę premiera? Wilczy liberał i wulgarny załatwiacz jest nie do obrony" - pisze na Twitterze Siemoniak.

PiS bagatelizuje publikację nagrania rozmowy z udziałem Morawieckiego nazywając ją "odgrzewanym kotletem" i podkreślając, że Morawiecki nie zajmował wówczas żadnego stanowiska we władzach państwa.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA