Na trudnym, rozsypującym się i dziurawym torze czasowym, zbudowanym na Principality Stadium, wielkiego widowiska nie było. Żużlowcy z każdym kolejnym biegiem coraz bardziej musieli koncentrować się nie na rywalizacji, a na walce o utrzymanie na motocyklu. W tych warunkach Bewley odnajdywał się najlepiej. Już od dawna o młodym Brytyjczyku, który w tym sezonie zadebiutował w Grand Prix, mówi się jako o zawodniku, który tym lepiej sobie radzi, im trudniejsze są warunki.

Bewley wygrał fazę zasadniczą, zbierając 12 punktów, tyle samo co Australijczyk Jack Holder. W półfinale przyjechał za Patrykiem Dudkiem, ale przed finałem skorzystał z prezentu, jakim było zostawienie dla niego najbardziej wewnętrznego pola na starcie. Najlepiej wyszedł spod taśmy i w zasadzie niezagrożony (na pierwszym łuku próbował mu jeszcze przeszkadzać Bartosz Zmarzlik) pognał do mety. Aktualny wicemistrz świata dojechał na drugiej pozycji, umacniając się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.

Po raz trzeci z rzędu nawet do półfinału nie zakwalifikował się Maciej Janowski, który po udanym początku cyklu spada coraz niżej w klasyfikacji generalnej. Ostatni z Polaków, Paweł Przedpełski, uzbierał tylko 3 punkty i nadal jest najsłabszym zawodnikiem regularnej obsady Grand Prix.

Speedway Grand Prix
Grand Prix Wielkiej Brytanii w Cardiff

1. Daniel Bewley (Wielka Brytania) - 14 punktów + 1. miejsce w finale
2. Bartosz Zmarzlik (Polska) - 13 + 2. miejsce w finale
3. Patryk Dudek (Polska) - 13 + 3. miejsce w finale
4. Leon Madsen (Dania) - 13 + 4. miejsce w finale
5. Jack Holder (Australia) - 12 + 3. miejsce w półfinale
6. Fredrik Lindgren (Szwecja) - 9 + 3. miejsce w półfinale
7. Jason Doyle (Australia) - 9 + taśma w półfinale
8. Mikkel Michelsen (Dania) - 8 + 3. miejsce w półfinale
9. Max Fricke (Australia) - 8
10. Maciej Janowski (Polska) - 7
11. Andžejs Lebedevs (Łotwa) - 5
12. Robert Lambert (Wielka Brytania) - 5
13. Tai Woffinden (Wielka Brytania) - 4
14. Paweł Przedpełski (Polska) - 3
15. Anders Thomsen (Dania) - 3
16. Tom Brennan (Wielka Brytania) - 2
17. Leon Flint (Wielka Brytania) - 2
18. Adam Ellis (Wielka Brytania) - 0

Zmarzlik w klasyfikacji Grand Prix ma już 22 punkty przewagi nad drugim zawodnikiem - to więcej, niż przyznaje się za zwycięstwo w rundzie (20). Na trzecie miejsce awansował Patryk Dudek, do którego tylko punkt straty ma zwycięzca z Cardiff.

Kolejna runda Grand Prix zaplanowana jest na 27 sierpnia we Wrocławiu - na domowym torze Macieja Janowskiego oraz Daniela Bewleya.

Speedway Grand Prix
Klasyfikacja generalna (po 6 z 10 rund)

1. Zmarzlik - 96 punktów
2. Madsen - 74
3. Dudek - 65
4. Bewley - 64
5. Lindgren - 62
6. Janowski - 60
...
15. Przedpełski - 22