Nagłe przeniesienie prokuratora Krasonia - RPO pyta Prokuratora Krajowego o uzasadnienie

O uzasadnienie decyzji ws. przeniesienia krakowskiego prokuratora Mariusza Krasonia do Wrocławia wystąpił Rzecznik Praw Obywatelskich. Uważa to za niezbędne tym bardziej, że nie wzięto pod uwagę wyjątkowej sytuacji osobistej prokuratora i nie dano mu czasu na dostosowanie życia prywatnego do nowych okoliczności służbowych.

Publikacja: 08.07.2019 17:49

Bogdan Święczkowski

Bogdan Święczkowski

Foto: youtube

dgk

Jak informowaliśmy, prokurator  Mariusz Krasoń z Prokuratury Regionalnej w Krakowie został przeniesiony do innego wydziału, a następnie nagle delegowany do Prokuratury Rejonowej Wrocław-Krzyki. Decyzję podjął prokurator krajowy Bogdan Święczkowski  na podstawie art. 106 § 2 ustawy z 28 stycznia 2016 r. – Prawo o prokuraturze. Prokuratora Krajowa poinformowała że "delegacja prokuratora Mariusza Krasonia jest uzasadniona potrzebą zapewnienia efektywności pracy prokuratury i ma na celu optymalizację dynamiki śledztw prowadzonych przez jednostkę wrocławską"

Dziennikarze obliczyli, że prokurator Krasoń ma pracować  300 kilometrów od domu.  Stowarzyszenie prokuratorów "Lex Super Omnia" uważa, że takie delegowanie jest szykaną wobec Mariusza Krasonia, który nie bał się krytykować nacisków na prokuratorów. Stowarzyszenie  napisało list otwarty w tej sprawie do Prokuratora Krajowego, Bogdana Święczkowskiego.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Sądy i trybunały
Coraz więcej wakatów w Trybunale Konstytucyjnym. Prawnicy mówią, co trzeba zrobić
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Prawnicy
Prof. Marcin Matczak: Dla mnie to podważalny prezydent
Zawody prawnicze
Rząd zmieni przepisy o zawodach adwokata i radcy. Projekt po wakacjach
Matura i egzamin ósmoklasisty
Uwaga na świadectwa. MEN przypomina szkołom zasady: nieaktualne druki do wymiany
Podatki
Rodzic może stracić ulgi w PIT, jeśli dziecko za dużo zarobi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama