Organizatorem konkursu był Sąd Arbitrażowy przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie i Instytut Europejskich Studiów Prawniczych w Osnabrück.
W finale drugiego Międzynarodowego Konkursu Arbitrażowego w Warszawie w dniach 10-12 grudnia br. zmierzyło się 8 zespołów z 5 państw: Niemiec, Holandii, Kosowa, Polski i Węgier. Po pierwszym dniu konkursu do ścisłego finału awansowały trzy najlepsze zespoły z uczelni: Uniwersytet im. Mikołaja Kopernika z Torunia, Uniwersytet Loranda Eötvösa z Budapesztu i Uniwersytet z Bayreuth (Niemcy).
Rundy finałowe Konkursu w dniu 12 grudnia 2014 roku ostatecznie wygrał zespół z Uniwersytetu Loranda Eötvösa z Budapesztu reprezentowany przez Zoltána Bánki. Na drugim miejscu uplasowali się studenci z Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika, a trzecią pozycję zajął zespół z Uniwersytetu z Bayreuth. Finałowa runda była otwarta dla widzów. Była to znakomita okazja dla wszystkich adeptów prawa a także zainteresowanych osób, którzy mogli zobaczyć jak przebiegają tego typu rozprawy, które są zwykle toczone za zamkniętymi drzwiami.
Jest to druga edycja naszego konkursu i cieszę, że utrzymuje on tak wysoki poziom. W naszych działaniach staramy się wspierać młodych prawników oferując im różne możliwości prezentacji własnych osiągnięć jak i uczestniczenia w specjalistycznych konferencjach – mówi Marek Furtek, prezes Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej.
Konkursy tego typu cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony młodych adeptów prawa na całym świecie. Do rundy finałowej naszego konkursu zakwalifikowało się 8 drużyn, które wykazały się bardzo dobrym przygotowaniem merytorycznym i oratorskim. Jury po raz kolejny zmierzyło się z trudnym wyborem. Tym razem główna wygrana przypadła zespołowi Uniwersytetu Loranda Eötvösa z Budapesztu – podsumowuje prof. dr dr h.c. Fryderyk Zoll z Uniwersytetu z Osnabrück i Uniwersytetu Jagiellońskiego, współorganizator i przewodniczący jury Drugiego Międzynarodowego Konkursu Arbitrażowego w Polsce.