Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 03.09.2019 12:56 Publikacja: 03.09.2019 12:56
Dr Janusz Fiszer
Foto: materiały prasowe
Dr Janusz Fiszer był ekspertem w dziedzinie polskiego i międzynarodowego prawa podatkowego. Wielokrotnie zwyciężał w Rankingu Firm Doradztwa Podatkowego „Rzeczpospolitej". W 2016 r. otrzymał tytuł „Doradca Podatkowy Dziesięciolecia w dziedzinie międzynarodowego prawa podatkowego". Również w 2019 r., w 13. edycji rankingu, został uznany za najlepszego eksperta w tej dziedzinie.
Był radcą prawnym i doradcą podatkowym. Od 2014 r. jako wspólnik Kancelarii GESSEL kierował zespołem prawa podatkowego. Wcześniej był związany z Kancelarią White & Case i firmą doradczą PwC.
Sąd Okręgowy w Gdańsku udzielił zabezpieczenia roszczeń w postępowaniu grupowym o ustalenie nieważności umów o kredyt konsumencki na zakup pomp ciepła. Bank wypłacił pieniądze sprzedawcom pomp ciepła, choć urządzenia te nie trafiły do ich klientów.
Ostatnie osiem lat to najgorszy okres w historii Trybunału Konstytucyjnego, który został doprowadzony na skraj organizacyjnej i etycznej zapaści. Gorzej zapewne nie będzie, bo to byłoby trudne – twierdzi dr Tomasz Zalasiński, konstytucjonalista.
TSUE orzekł, że rozpoznanie skarg frankowiczów ma nastąpić w rozsądnym terminie i uwzględniać indywidualne zarzuty.
Z końcem 2024 r. wygasa obowiązek gmin zapewnienia lokali zamiennych lokatorom mieszkającym w budynkach wymagających rozbiórki lub remontu. Jeżeli nie będzie zmiany przepisów, obowiązek ten spocznie wyłącznie na właścicielach budynków, którzy ani nie mają na to pieniędzy, ani nie dysponują zasobem lokali zamiennych - alarmuje rzecznik praw obywatelskich.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
Mąż przez kilkanaście lat utrzymywał stado krów, które dostał od rodziców. Przy rozwodzie i podziale majątku dorobkowego okazuje się, że stado należy już do wspólnego majątku i trzeba się nim podzielić.
Fundacje rodzinne po półtora roku działania znalazły się na celowniku fiskusa. Czy to złowrogi sygnał początku końca tej ważnej instytucji dla przedsiębiorców i gospodarki?
Egzaminu na doradcę podatkowego już nie można będzie zdawać po wykuciu na pamięć gotowych odpowiedzi. To jedna ze zmian, które przyniesie nowelizacja ustawy o doradztwie podatkowym.
Doradcy podatkowi założą togę w sądzie, a ich egzamin zawodowy ma być bardziej nakierowany na sprawdzanie praktycznej wiedzy.
Doradztwo podatkowe to dziś świadomie wybierana przez młode osoby droga kariery. Coraz częściej wymaga jednak zajmowania się nowoczesnymi technologiami.
Doradcy podatkowi wciąż powinni składać MDR-2 i MDR-4 (w zanonimizowanej wersji). Nie są to bowiem informacje o schemacie podatkowym, o której mówi wyrok Trybunału Konstytucyjnego.
Przepisy dotyczące raportowania schematów podatkowych (MDR) są niezgodne z konstytucją w zakresie, w jakim tworzą wobec doradców podatkowych obowiązek przekazywania informacji o schemacie, objętych tajemnicą zawodową.
Belgijskim doradcom podatkowym nie udało się obalić dyrektywy MDR.
Przepisy zobowiązujące doradców podatkowych do ujawniania spraw objętych tajemnicą zawodową są niezgodne z konstytucją.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas