Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 16.12.2024 11:26 Publikacja: 10.11.2023 11:07
Funkcjonariusze służb w okolicach zbiornika wodnego Lepusz w otulinie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego podczas poszukiwań Grzegorza Borysa, fot. z 3 listopada
Foto: PAP/Adam Warżawa
Do śmiertelnego wypadku doszło 1 listopada podczas szeroko zakrojonej obławy na 44-letniego Grzegorza Borysa, podejrzewanego o zabójstwo swego sześcioletniego syna.
Poszukiwania Grzegorza Borysa trwały od 20 października, brało w nich udział około tysiąca przedstawicieli policji, Straży Granicznej, straży pożarnej oraz Żandarmerii Wojskowej. Ciało mężczyzny odnaleziono 6 listopada na mokradłach w okolicy rozlewiska Lepusz. Prokuratura potwierdziła, że to zwłoki Grzegorza Borysa.
Samolot Polskich Linii Lotniczych Embraer 195 relacji Kopenhaga-Warszawa zrzucił paliwo nad Mińskiem po godzinie 12:00 awaryjnie wylądował na Lotnisku Chopina w Warszawie - poinformowała rzeczniczka portu Anna Dermont.
Cztery osoby zostały ranne w wyniku wykolejenia się pierwszego wagonu pociągu Intercity na przejeździe kolejowym w miejscowości Nowa Sucha pod Sochaczewem. Do zdarzenia doszło, gdy rozpędzony skład uderzył w samochód ciężarowy, który znalazł się na przejeździe, wyposażonym w sygnalizację i rogatki.
W piątek na autostradzie A4 – za węzłem Krzywa w kierunku Wrocławia na Dolnym Śląsku – doszło do zderzenia co najmniej pięciu pojazdów. W wypadku zginęła jedna osoba, kolejna została ranna.
W wyniku zderzenia dwóch towarowych pociągów w Kuźni Raciborskiej do szpitala trafił jeden z maszynistów. Drugiemu nic się nie stało. Jak podała śląska policja, do wypadku doszło ok. 1.30 w nocy.
Na terenie dawnej zajezdni PKS w Mławie doszło do katastrofy budowlanej. Pod gruzami znaleźli się ludzie, na miejscu przeprowadzono akcję ratunkową. Straż pożarna podała, że dwie osoby zginęły.
Warszawscy policjanci ustalili, kto w sobotę 16 listopada kierował pojazdem, który na ulicy Mokotowskiej w Warszawie potrącił mężczyznę na przejściu dla pieszych.
Technologicznie nie nadążamy za innymi krajami, bo w Europie wcześniej nie nastąpiły odpowiednie inwestycje. Stąd konieczność pożyczenia i wydania dużych pieniędzy, które powinny przełożyć się na obniżkę kosztów produkcji produktów cleantech na naszym kontynencie - uważa Marcin Korolec, były minister środowiska, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych oraz Instytutu Zielonej Gospodarki.
Muzeum Gazowni Warszawskiej to niezwykła przestrzeń, gdzie przeszłość i przyszłość przenikają się, tworząc inspirujące środowisko dla wydarzeń biznesowych i konferencji. Zlokalizowane w zabytkowym budynku dawnej aparatowni i tłoczni gazu, Muzeum zostało starannie odrestaurowane, aby oddać ducha epoki, zachowując jednocześnie pełną funkcjonalność nowoczesnej przestrzeni.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Niemieckie SPD w swoim programie wyborczym wyklucza możliwość przekazania pocisków Taurus Ukrainie.
Prezydent-elekt USA Donald Trump w ostatnich tygodniach wyraził duże zainteresowanie prywatyzacją Poczty Stanów Zjednoczonych – informuje Washington Post, powołując się na trzech anonimowych informatorów.
Minister obrony Holandii Ruben Brekelmans w rozmowie z dziennikiem „Trouw” mówił o konieczności podjęcia przez Europę inicjatywy ws. negocjacji pokojowych między Ukrainą a Rosją zanim Donald Trump zostanie zaprzysiężony jako prezydent USA.
W centrum Przemyśla gang powiązany z pseudokibicami handlował narkotykami. Wpadli dwaj dilerzy, policja przechwyciła narkotyki wartości 1 mln złotych.
Trwa policyjna obława na posła Marcina Romanowskiego. Obrońca polityka skarży decyzję o areszcie i wnioskuje, by został wstrzymany, aż wypowie się sąd drugiej instancji.
Stany Zjednoczone odegrały kluczową rolę w obronie demokracji, rządów prawa oraz praw człowieka w Polsce w ostatnich latach – uważa Mark Brzezinski, ambasador USA w Warszawie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas