Aktualizacja: 14.07.2015 16:45 Publikacja: 14.07.2015 16:20
Fot. Artur Bogacki
Foto: Fotolia
W związku z kryzysem greckim eurogrupa podzieliła się na dwa obozy: południowy, opowiadający się za ustępstwami wobec Grecji i północno-wschodni, kibicujący Niemcom i popierający ich twardy kurs wobec ekipy Tsiprasa. Polska, będąca wciąż poza strefą euro, ustami m.in. premier Kopacz też wspiera obóz północny i wydaje się to odpowiadać oczekiwaniom polskiego społeczeństwa.
„Większość Polaków nie odczuwa współczucia wobec przecętnego mieszkańca Aten czy Saloników" – pisze w „Tageszeitung " Roman Imielski. „Większość zdaje się być zdania, że każdy powinien w końcu zapłacić za własne błędy. Poza tym - mimo trwającego już kilka lat kryzysu gospodarczego - sytuacja w Grecji wcale nie wydaje się gorsza niż u nas. Tak przynajmniej wygląda to z perspaktywy Polaka" – czytamy.
O czym dzisiaj rozmawialiśmy? Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych fragmentów programu #RZECZo...
Wyobraź sobie ogród, który nie tylko wygląda pięknie, ale też staje się Twoją prywatną oazą spokoju. Miejsce, w...
Prezydentura Trumpa w czasie wojny w Ukrainie to dla Unii Europejskiej równanie z dwoma niewiadomymi. Pierwszy k...
Komentuje Tomasz Krzyżak z działu krajowego „Rzeczpospolitej”.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Serwis GoWork.pl to coś więcej niż tylko portal z ofertami pracy. Strona oferuje bowiem dużo szerszy zakres funk...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas