Deutsche Welle

Niemcy: Rezygnacja biskupa w związku z molestowaniem

Papież po raz pierwszy przyjął rezygnację niemieckiego biskupa w związku ze skandalem seksualnym. Franzowi-Josefowi Bodemu zarzuca się, że uznał przypadek przemocy seksualnej wobec osoby nieletniej za „związek”.

Atak w niemieckim pociągu. Ofiara ciężko ranna, zatrzymany Polak

W pociągu regionalnym z Cottbus do Frankfurtu nad Odrą 37-letni mężczyzna groził pasażerom, a następnie ranił nastolatkę przedmiotem podobnym do siekiery.

Scholz o rozmowach telefonicznych z Putinem: Były uprzejme

Wojna w Ukrainie nie skończy się szybko – przewiduje kanclerz Niemiec. Olaf Scholz opowiedział również o swoich rozmowach telefonicznych z Putinem.

2,5 tony uranu zginęły w Libii. Władze twierdzą, że udało się je odzyskać

Koncentratu rudy uranu nie było „tam, gdzie według władz powinien być”. Libańskie władze przekazały w czwartek, że zgubę udało się odnaleźć.

Artykuł 5. Niemcy nie palą się do pomocy w ramach NATO

Tylko mniej niż połowa Niemców byłaby za udzieleniem pomocy militarnej zaatakowanemu sojusznikowi w NATO - wynika z sondażu.

Rosyjskie kontakty byłego kanclerza Niemiec. Nie musi udzielić informacji

Niemiecki portal chciał się dowiedzieć ile spotkań w ostatnich latach miał były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder z rosyjskimi firmami energetycznymi. Sprawą zajęły się sądy.

Niemcy i USA. Kulisy negocjacji ws. czołgów dla Ukrainy

Jeszcze kilka tygodni temu nie było w pełni jasne, czy Niemcy dostarczą czołgi dla Ukrainy, kanclerz Scholz był niezdecydowany. Teraz wiadomo już, że wyślą czołgi Leopard. Ale co działo się za kulisami negocjacji z USA?

Niemcy chcą anulować koncerty Rogera Watersa

Roger Waters przeszedł do historii muzyki jako członek legendarnej grupy Pink Floyd. Teraz jednak wywołuje kontrowersje wypowiedziami o charakterze politycznym. Kilka niemieckich miast chce odwołać jego koncerty.

Wrak czołgu przed ambasadą Rosji w Berlinie

Sprowadzony z Ukrainy wrak czołgu T-72 stanął przed rosyjską ambasadą w Berlinie – na znak protestu przeciwko wojnie i solidarności z Ukrainą.

Olaf Scholz o pokoju w Ukrainie: Ten moment jeszcze się nie pojawił

Kanclerz Niemiec nie widzi na razie perspektyw na pokój w Ukrainie. Nie zmieni też swojego kursu w sprawie dostaw broni.