Deutsche Welle

Niemcy: Setki ton emisji CO2 przez podróże na szczyt klimatyczny

Niemcy wyliczyli, jak bardzo szkodliwe dla klimatu były przeloty ministrów i urzędników na listopadowy szczyt klimatyczny w COP27 w Egipcie.

Niemcy zapowiadają jeszcze szybsze odejście od węgla brunatnego

Niemiecki parlament zdecydował o wcześniejszym końcu wydobycia węgla brunatnego w Nadrenii Północnej-Westfalii.

Niemcy: Historyczny rekord apostazji

Rok 2022 jest w Niemczech przełomowy pod względem apostazji, szczególnie dla Kościoła katolickiego. Liczba chrześcijan w kraju po raz pierwszy spadła poniżej 50 procent; to kamień milowy w jego historii.

Koniec z miniszamponami w hotelach i kawą w jednorazowych kubkach. Zmiany w UE

Już za kilka lat większość kawy na wynos w UE serwowana będzie w wielorazowych lub własnych kubkach. Komisja Europejska właśnie przedstawiła nowe unijne przepisy o opakowaniach i odpadach po nich.

Kanclerz Niemiec: Oferta dla Polski leży na stole

Olaf Scholz podkreślił, że Niemcy podtrzymują ofertę złożoną Polsce i nadal są gotowe rozmieścić niemieckie systemy obrony powietrznej Patriot.

Inflacja w Niemczech lekko spowolniła. „Promyk nadziei”

W listopadzie inflacja w Niemczech wstępnie wyniosła 10,0 proc. Eksperci oceniają, że największe wzrosty cen mogą być już za nami. Na razie jednak inflacja pozostanie na wysokim poziomie, a realne płace silnie spadają.

Niemiecki minister: Przyczyniliśmy się do wybuchu wojny w Ukrainie

Upieranie się przy Nordstream 2 przez Niemcy przyczyniło się do wybuchu wojny w Ukrainie – ocenił minister sprawiedliwości RFN Marco Buschmann.

Powrót Merkel? Tylko niewielu Niemców byłoby za

Rok temu Angela Merkel odeszła ze stanowiska kanclerza i wielu myślało, że będzie jej brakować. Rok później trzy czwarte obywateli widzi sprawę inaczej.

Die Welt: minister obrony strzeliła sobie samobója

Dziennik „Die Welt” ocenił krytycznie działania niemieckiej minister obrony Christine Lambrecht. Pani minister „strzela sobie jednego samobója za drugim” - ocenił Thorsten Jungholt w analizie opublikowanej w sobotę.

Sueddeutsche Zeitung: Bruksela mówi Węgrom „dosyć“

Komisja Europejska wreszcie zebrała się na odwagę, żeby powiedzieć Orbanowi „dosyć”. Kierując się „prowincjonalną wrogością” wobec UE, władze Węgier i Polski szkodzą własnym krajom. Jak skończy się ta konfrontacja?