Deutsche Welle

Die Welt: Polska, lider budzący wątpliwości

Wraz z atakiem Rosji na Ukrainę Polska awansowała na pozycję kluczowego kraju dla Europy. Ale działania Warszawy stawiają Unię Europejską przed dylematem – ocenia „Die Welt”.

Wkrótce wyniki niemieckich badań Odry. „Przyczyn śnięcia ryb jest więcej niż jedna”

Niemieckie laboratoria badają skażoną wodę i ryby w Odrze. Sprawdzenie wszystkich substancji może potrwać jeszcze kilka dni - zapowiedział w poniedziałek rano brandenburski minister środowiska Axel Vogel w radiu RBB.

Minister środowiska Niemiec krytykuje niedostateczną współpracę z Polską

Minister Steffi Lemke nie kryła poirytowania z powodu braku informacji od strony polskiej w sprawie martwych ryb w Odrze.

Niemcy ostrzegają: Bałtyk może odczuć skutki tragedii w Odrze

Po masowej śmierci ryb w Odrze ponad 300 osób we wschodniej Brandenburgii zebrało martwe zwierzęta.

Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder pozwał Bundestag. Chodzi o jego biuro i personel

Po pierwszej próbie wyrzucenia go z partii SPD były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder przeszedł do ofensywy i pozwał Bundestag.

Niemiecki dziennik: Polska sceptyczna ws. solidarności gazowej z Niemcami

Niemiecki rząd pracuje z Polską nad porozumieniem ws. solidarności gazowej, ale polscy politycy wytykają Berlinowi błędy polityki energetycznej w przeszłości – pisze „Der Tagesspiegel”.

Niemcy straciły już 260 miliardów euro przez wojnę w Ukrainie

Wojna w Ukrainie i wysokie ceny energii kosztują Niemcy setki miliardów euro, jak wynika z analiz ekonomistów. Ucierpiał również rynek zatrudnienia.

Rachunki Niemców za gaz wzrosły trzykrotnie. Ogrzewanie to luksus

Hanower przedstawił plan oszczędzania energii. W ratuszu będzie ciemno, a i prywatne gospodarstwa domowe też będą musiały oszczędzać. Albo płacić znacznie więcej.

Andrij Melnyk o powodzie dymisji: Sposób prowadzenia dyplomacji

Ambasador Ukrainy w Niemczech Andrij Melnyk podsumował w wywiadzie dla „Die Zeit” swoje działania dyplomatyczne, wyrażając jednocześnie ubolewanie z powodu niektórych zachowań.

Huawei niegodny zaufania w Niemczech? Obawy o chińskie szpiegostwo

W Niemczech Huawei może zostać uznany za firmę „niegodną zaufania”. Już kilka krajów wykluczyło ją w obawie przed chińskim szpiegostwem.