Deutsche Welle

„Die Welt”: Trzaskowski i Bocheński mają ten sam problem

Dziennik „Die Welt” zastanawia się, kto w przyszłym roku będzie kandydował na prezydenta Polski. Trzaskowski i Bocheński mają ten sam problem.

Klimat a pogoda. Czym różnią się te dwa pojęcia?

Skoro świat się ociepla, to dlaczego jest tak zimno? Brzmi to jak paradoks. Jednak zmiany klimatu i wzorce pogodowe to nie to samo. Wyjaśniamy, czym różni się klimat od pogody.

W Niemczech nie ma już kto pracować. "Utracimy dobrobyt"

Niemiecka gospodarka cierpi z powodu braku pracowników. To odbije się na naszym dobrobycie, ostrzega szef związku pracodawców.

Idzie postęp: z Bundestagu znikną faksy

Komisja budżetowa chce skończyć z używaniem faksów w Bundestagu. To nadal popularne urządzenie w Niemczech.

Amerykański wywiad: Kreml miesza w wyborach na całym świecie

Rosja ingeruje w wielu krajach świata w wybory, aby sabotować ich wiarygodność – ostrzegają amerykańskie agencje wywiadowcze.

Niemiecki polityk krytykuje Morawieckiego. "Polityczny manewr"

Polityk koalicyjnej FDP Ulrich Lechte ostro skrytykował Mateusza Morawieckiego za słowa o dostawach broni do Ukrainy. Wypowiedź polskiego premiera jest jednak różnie interpretowana.

Gwałtowne zamieszki na festiwalu erytrejskim w Stuttgarcie. Politycy domagają się surowych konsekwencji

W Stuttgarcie doszło do gwałtownych zamieszek podczas festiwalu erytrejskiego. Do podobnej sytuacji doszło w lipcu w Giessen. 26 policjantów zostało rannych. Związek zawodowy policji domaga się konsekwencji.

Ursula von der Leyen i Giorgia Meloni na Lampedusie. Sytuacja „nie do zniesienia”

Włoska premier zaprosiła przewodniczącą Komisji Europejskiej, aby wyrobiła sobie opinię o sytuacji na wyspie. Już sam początek wizyty okazał się sporym wyzwaniem.

Niemcy i UE dyskutują o redukcji populacji wilków

Najpierw zagrożony wyginięciem, następnie objęty ścisłą ochroną, teraz uważany za zagrożenie. W Niemczech i UE coraz częściej mówi się o konieczności zmniejszenia populacji wilków.

Francja. Wnuki esesmana odwiedzą wioskę, którą spacyfikował

W 1944 roku oddział SS napadł na francuskie miasteczko i deportował jego mieszkańców. 79 lat później potomkowie szefa komanda wybierają się na obchody rocznicy do Lotaryngii. Czy są mile widziani?