Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 07.07.2025 17:30 Publikacja: 01.06.2024 10:43
Siedziba Krajowej Administracji Skarbowej
Foto: PAP/Jakub Kaczmarczyk
Choć Ministerstwo Finansów nie ujawniło na razie szczegółów zmian w organizacji struktur skarbowości, to jednak zapowiada wydzielenie nowego organu zajmującego się zadaniami niezwiązanymi bezpośrednio z daninami publicznymi.
Po tym, jak w „Rzeczpospolitej” z 31 maja opublikowaliśmy artykuł pt. „Skarbówkę trzeba lepiej szkolić”, biuro prasowe resortu finansów nadesłało nam wyjaśnienie dotyczące planów reorganizacji Krajowej Administracji Skarbowej. Do wcześniejszych zapewnień, że nie będzie podziału KAS na dwie służby, MF dodało jeszcze zapowiedź dotyczącą kształtu zmian. Nawiązało do deklaracji przedwyborczych polityków Koalicji Obywatelskiej, którzy zapowiadali oddzielenie funkcji kontrolno-represyjnej od zadań związanych z obsługą podatnika. MF potwierdza, że takie założenia są aktualne i „stanowią strategiczny cel kierownictwa KAS”.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Zachowek to forma rekompensaty dla osób, które zostały pominięte w testamencie, a jednocześnie jedno z podstawow...
Prezes Trybunału Konstytucyjnego Bogdan Święczkowski wezwał Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych do respektow...
Przyłączenie się radców spowodowałoby większy zasięg akcji. Tymczasem radcowie nie tylko się nie przyłączyli, al...
Po prawie 10 latach postępowania grupowego wytoczonego przez kredytobiorców frankowych Sąd Apelacyjny w Łodzi or...
Od wtorku 1 lipca w aplikacji mObywatel można złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego, zgłosić utratę lub usz...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas