Kanadyjczyk miał swoją szansę w drugim secie, prowadził 5:2, dwukrotnie serwował, by wygrać seta, ale żadnej z tych szans nie wykorzystał i zgasł. W secie trzecim przewaga Miedwiediewa była już ogromna, od pierwszej do ostatniej piłki. Rosjanin sprawiał wrażenie zawodnika, któremu nie może się stać żadna krzywda, a Kanadyjczyk nie wierzył już w nic.

Dla Miedwiediewa będzie to drugi finał w Nowym Jorku. Dwa lata temu przegrał z Rafaelem Nadalem, teraz jego rywalem będzie Alexander Zverev lub Novak Djoković, którzy swój półfinał rozgrywali w nocy z piątku na sobotę polskiego czasu.

Turniej deblowy wygrali w Nowym Jorku Amerykanin Rajeev Ram i Brytyjczyk Joe Salisbury (nr 4) , którzy pokonali w finale Jamie Murraya (Wielka Brytania) i Bruno Soaresa (Brazylia, nr 7) 3:6, 6:2, 6:2.