Na Rynku Starego Miasta w Lublinie grupa Voo Voo świętowała przed miesiącem ćwierć wieku, zespół Raz Dwa Trzy – 20-lecie pracy na scenie. Ta pierwsza powstała w 1985 roku z większości członków grupy Morawski Waglewski Nowicki Hołdys, która z kolei była wynikiem rozpadu słynnego Perfectu.
Pierwszy skład stanowili Wojciech Waglewski, Andrzej Nowicki (gitara basowa), Wojciech Morawski (perkusja) i Milo Kurtis (instrumenty perkusyjne i trąbka). Na pierwszych koncertach, jeszcze w 1985 roku, Morawskiego zastąpił Marek Czapelski i z takim składem zespół zadebiutował na festiwalu w Jarocinie. Wkrótce z Voo Voo odeszli Nowicki, Kurtis i Czapelski, a na ich miejsce trafili bracia Jan Pospieszalski, grający na gitarze basowej i kontrabasie, Mateusz Pospieszalski (saksofon) oraz Andrzej Ryszka (Tie Break, ex-Krzak).
W tym składzie grupa nagrała większość płyt. Dziś ma ich w dorobku blisko 40 i koncertuje ponad 100 razy w roku. Gatunek muzyki, jaką Voo Voo zachwyca kolejne pokolenia słuchaczy, trudno zdefiniować. Są w niej na pewno wpływy rocka, jazzu i etno. Zespół tworzą dziś: Mateusz Pospieszalski, Piotr Stopa Żyżlewicz, Karim Martusewicz i oczywiście Waglewski.
Z kolei Raz Dwa Trzy to formacja, która długo musiała przebijać się na pierwsze miejsca zestawień płytowych bestsellerów. Zespół został założony w 1990 roku przez studentów Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze: Adama Nowaka, Grzegorza Szwałka, Jacka Olejarza i Jacka Ograbka. Już trzy miesiące później wygrali 26. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie. Ale na wielki sukces przyszło muzykom czekać aż 12 lat, gdy zawojowali stacje radiowe albumem z piosenkami Agnieszki Osieckiej „Czy te oczy mogą kłamać”. Płyta, podobnie jak trzy kolejne: „Trudno nie wierzyć w nic” (2003), „Młynarski” (2007) oraz „Skądokąd” (marzec 2010) – zyskała status platynowej.
Koncert w Lublinie poprowadzili Anna Popek z telewizyjnej Dwójki i Piotr Stelmach z radiowej Trójki.