04:38
22.04.2024

Najnowszą relację z wydarzeń na Ukrainie można znaleźć tutaj:

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 789
01:11
22.04.2024

Kończymy relację

Kolejne doniesienia z Ukrainy będziemy podawali od rana.

01:07
22.04.2024

Alarm powietrzny na Ukrainie

Ukraińskie wojsko podało, że we wschodnich obwodach Ukrainy ogłoszono alarm powietrzny w związku z zagrożeniem użycia przez Rosję pocisków balistycznych. Wcześniej w obwodzie odeskim ogłoszono alarm z powodu groźby ataku dronów.

00:45
22.04.2024

Sprawa duńskich F-16 dla Ukrainy

Dania deklarowała, że przekaże Ukrainie swoje samoloty F-16, ponieważ wprowadza do służby F-35. Ambasador Danii na Ukrainie Ole Egberg Mikkelsen zapewnił, że wycofywane ze służby maszyny zostaną dostarczone Kijowowi "zgodnie z obietnicą".

00:20
22.04.2024

FAC omówi pomoc dla Ukrainy

W poniedziałek w Luksemburgu zbierze się Rada do Spraw Zagranicznych UE (FAC). Jednym z tematów posiedzenia ma być pomoc wojskowa dla Ukrainy. Przed dyskusją w tej kwestii uczestnicy wysłuchają członków ukraińskiego rządu - szefa MSZ Dmytro Kułeby i ministra obrony Rustema Umerowa, którzy wystąpią za pośrednictwem łącza wideo.

00:06
22.04.2024

Możliwy atak rosyjskich dronów na Ukrainę

Siły Powietrzne Sił Ukrainy poinformowały, że kilka grup rosyjskich dronów uderzeniowych nadlatuje w kierunku obwodu mikołajowskiego i Zatoki Odeskiej.

23:56
21.04.2024

Alarmy w obwodzie dniepropietrowskim

W ciągu ostatnich godzin w obwodzie dniepropietrowskim (wschodnia Ukraina) trzykrotnie ogłaszano alarm powietrzny. Przed zagrożeniem ostrzegani byli mieszkańcy rejonu nikopolskiego.

23:39
21.04.2024

Zełenski: Rosja spodziewa się zająć Czasiw Jar  

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w rozmowie z NBC News, że do 1 czerwca Rosja chce zmobilizować 300 tys. żołnierzy. - Do 9 maja Rosja spodziewa się zająć Czasiw Jar na wschodzie Ukrainy - podkreślił. - Niedawno byłem w tym rejonie i rozmawiałem z żołnierzami. Żołnierzom brakuje sprzętu, żeby poradzić sobie z rosyjskimi dronami rozpoznawczymi, które korygują ogień artyleryjski, a także brakuje im pocisków artyleryjskich - przekazał. Zełenski wyraził nadzieję, że ukraińscy żołnierze utrzymają zajmowane przez siebie pozycje, że broń z USA dotrze na czas i że Ukraina odeprze swego wroga, a następnie pokrzyżuje plany Rosji dotyczące czerwcowej ofensywy.

23:18
21.04.2024

Podolak: Strategia zakończenia wojny jest prosta

Realistyczna, obiektywna strategia zakończenia wojny na Ukrainie jest jawnie prosta. Agresor (Federacja Rosyjska) bez żadnych warunków opuszcza zagraniczne suwerenne terytorium i gorąca faza wojny natychmiast się kończy - ocenił w mediach społecznościowych doradca prezydenta Ukrainy Mychajło Podolak. "Co w tym takiego trudnego? Jaka inna strategia wyjścia ma być szukana / omawiana? Czy można zbudować coś sprawiedliwego na niesprawiedliwości?" - dodał.

22:57
21.04.2024

Ukraina zerwała współpracę z białoruskimi ratownikami

Szef białoruskiego Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych Wadim Siniawski przekazał, że Ukraina zerwała dwustronną współpracę z białoruskimi służbami ratowniczymi. Cytowany przez agencję Interfax polityk wyraził pogląd, że prędzej czy później współpraca białoruskich i ukraińskich służb ratowniczych zostanie przywrócona.

22:43
21.04.2024

Ostrzał na północy Ukrainy

Sumska Obwodowa Administracja Wojskowa podała, że w ciągu ostatniej doby wojska rosyjskie siedem razy ostrzeliwały tereny przygraniczne regionu. Odnotowano 36 eksplozji, brak doniesień o poszkodowanych lub zniszczeniach.

22:22
21.04.2024

Jermak: Pomoc USA zwiększa szanse Ukrainy  

- To dla nas bardzo ważna decyzja. Jej podjęcie niewątpliwie zwiększa nasze szanse na pokonanie agresora, szczególnie teraz, gdy widzimy, że Rosja przygotowuje się do nowej ofensywy – powiedział szef Kancelarii Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak, komentując przegłosowanie przez Izbę Reprezentantów ustawy o pomocy dla Ukrainy o wartości blisko 61 mld dol. Jermak dodał, że Ukraina najbardziej potrzebuje amunicji artyleryjskiej 155 mm, rakiet ATACMS, dronów, sprzętu do walki elektronicznej oraz samolotów F-16.

21:59
21.04.2024

Ukraińskie dowództwo o sytuacji na froncie

W ciągu ostatniej doby wojska rosyjskie przeprowadziły na cele na Ukrainie cztery ataki rakietowe, 37 uderzeń z powietrza oraz 49 ataków za pomocą wieloprowadnicowych wyrzutni rakiet - podał Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Według tego źródła, w wyniku działań wojsk rosyjskich wśród ludności cywilnej były osoby zabite i ranne, odnotowano również uszkodzenia prywatnych budynków mieszkalnych oraz innej infrastruktury cywilnej.

21:40
21.04.2024

Zełenski o pakiecie pomocy dla Ukrainy

- Kontynuujemy współpracę z naszymi amerykańskimi partnerami na wszystkich szczeblach, aby zapewnić, że pakiet pomocy dla Ukrainy zostanie na czas przyjęty przez Senat USA - oświadczył prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaznaczając, że pracują nad tym ukraińscy dyplomaci. Według Zełenskiego, pakiet powinien zawierać elementy, na które czekają ukraińscy żołnierze na froncie. Prezydent Ukrainy wyraził pogląd, że sprzęt dla żołnierzy musi dotrzeć jak najszybciej.

21:19
21.04.2024

Ostrzał w Charkowie

Według wstępnych informacji lokalnych władz, wieczorem na obrzeżach Charkowa doszło do eksplozji, w wyniku której ranny został 19-latek. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

20:58
21.04.2024

Działania Sił Powietrznych Ukrainy

W ciągu ostatniej doby ukraińskie lotnictwo przeprowadziło dziewięć uderzeń na obszary koncentracji siły żywej, uzbrojenia oraz sprzętu wojsk rosyjskich - podało ukraińskie dowództwo dodając, że zestrzelono dwa rosyjskie kierowane pociski rakietowe powietrze-ziemia Raduga Ch-59.

Z kolei ukraińskie jednostki rakietowe uderzyły w jedno miejsce koncentracji sił rosyjskich - brzmi komunikat.

20:39
21.04.2024

Syrski przedstawił Zełenskiemu raport

W niedzielę naczelny dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy gen. Ołeksandr Syrski przedstawił prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu raport na temat niszczenie celów na okupowanych przez Rosję terytoriach oraz o sytuacji w zapalnych punktach frontu.

Mówiąc o rejonach najcięższych walk Zełenski wymienił Czasiw Jar w obwodzie donieckim oraz kierunek kupiański w obwodzie charkowskim. - Armia rosyjska musi codziennie ponosić straty i każdy taki dzień przybliża nas do tak potrzebnego pokoju - oświadczył prezydent Ukrainy, odnosząc się do działań wojsk ukraińskich.

20:19
21.04.2024

Walki na Ukrainie

W codziennym komunikacie dotyczącym działań na froncie Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy oświadczył, że w ciągu ostatniej doby doszło do 65 starć bojowych.

Według ukraińskiego dowództwa, Rosjanie przeprowadzali ostrzał celów w obwodach czernihowskim, sumskim, charkowskim, ługańskim, donieckim, zaporoskim i chersońskim.

Ukraińcy podali też, że Rosjanie nie rezygnują z prób wyparcia wojsk ukraińskich z przyczółków na lewym brzegu Dniepru (obwód chersoński). W tym rejonie w ciągu ostatniej doby Rosjanie mieli przeprowadzić jeden atak na ukraińskie pozycje w pobliżu wsi Krynki.

19:58
21.04.2024

Eksplozje w Charkowie

Powołując się na doniesienia z mediów społecznościowych agencja Interfax-Ukraina informuje o wybuchach w Charkowie.

19:41
21.04.2024

Ostrzał w obwodzie dniepropietrowskim

Szef władz wojskowych obwodu dniepropietrowskiego Serhij Łysak podał, że w niedzielę Rosjanie osiem razy atakowali rejon Nikopola - odnotowano pięć ataków za pomocą dronów kamikadze i trzy ostrzały artyleryjskie. Z informacji podanych przez Łysaka wynika, że ranna została 47-letnia kobieta, zaś 14 budynków zostało uszkodzonych. W pozostałych rejonach obwodu dniepropietrowskiego dzień minął spokojnie.

19:22
21.04.2024

Rakiety ATACMS wkrótce na Ukrainie?

Szef amerykańskiej senackiej komisji ds. wywiadu senator Mark Warner powiedział w rozmowie z CBS News, że jeśli ustawa o pomocy dla Ukrainy dotrze na biurko prezydenta Joe Bidena we wtorek, to przed końcem tygodnia mogą rozpocząć się dostawy rakiety ATACMS z USA na Ukrainę.

18:59
21.04.2024

SBU wykryła informatora Rosji

Doniecka Obwodowa Administracja Państwowa podała, że funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy zdemaskowali 29-letniego mieszkańca Kramatorska, który zbierał informacje wywiadowcze na temat rozmieszczenia wojsk ukraińskich oraz korygował rosyjski ostrzał w regionie. Z komunikatu wynika, że podejrzany, któremu grozi 12 lat więzienia, ukrywa się w Rosji.

18:41
21.04.2024

Ostrzał w obwodzie donieckim

W ciągu ostatniej doby wojska rosyjskie ostrzelały 10 osiedli w obwodzie donieckim, w wyniku czego ranne zostały dwie osoby cywilne - podała ukraińska policja. Według tego źródła, uszkodzonych zostało 20 obiektów cywilnych, w tym 13 budynków mieszkalnych.

18:20
21.04.2024

Młoda córka Kadyrowa odznaczona w Czeczenii

Kolejna córka Ramzana Kadyrowa otrzymała czeczeński order przyznawany za zasługi dla kraju.

Czytaj więcej

Córka Kadyrowa z orderem za zasługi, choć straciła miliony
17:59
21.04.2024

EBI przyspieszy z pomocą dla Ukrainy

Europejski Bank Inwestycyjny przyspieszy procedury przekazania Ukrainie 560 mln euro na odbudowę zniszczeń w tym roku. Przewiduje to nowy list intencyjny podpisany przez premiera Ukrainy Denysa Szmyhala i prezes EBI Nadię Calvińo.

Czytaj więcej

EBI chce szybciej przekazać pomoc Ukrainie. 560 mln euro na odbudowę
17:40
21.04.2024

Policjanci ranni w obwodzie chersońskim

Ukraińska policja poinformowała, że w wyniku ataków rosyjskich dronów w Berysławiu (obwód chersoński) rannych zostało dwóch funkcjonariuszy. W komunikacie zaznaczono, że w miejscach ostrzału pracowały grupy dochodzeniowo-operacyjne oraz eksperci medycyny sądowej.

17:20
21.04.2024

Chrabota: W kwestii pomocy dla Ukrainy nie należy oglądać się na Waszyngton

Specjaliści obliczają, że dzięki środkom amerykańskim Ukraina może otrzymywać do końca 2025 roku 100 tys. pocisków miesięcznie. To wciąż trzy razy mniej niż Rosja, która już dziś produkuje 250 tys. pocisków miesięcznie - pisze Bogusław Chrabota

Czytaj więcej

Bogusław Chrabota: Pomoc dla Ukrainy. Amerykańska nadzieja i europejski realizm
16:58
21.04.2024

MSZ Rosji: Działania USA spotkają się z bezwarunkowym odporem

Maria Zacharowa, rzeczniczka MSZ Rosji, odniosła się do amerykańskiej pomocy dla Ukrainy.

Czytaj więcej

Zacharowa: USA poniosą fiasko jak w Wietnamie i Afganistanie
16:38
21.04.2024

Ranni w obwodzie odeskim

Cztery osoby zostały ranne w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego w obwodzie odeskim - podał szef lokalnych władz Ołeh Kiper. Zaznaczył, że poszkodowani zostali trzej mężczyźni i kobieta. Rosjanie uderzyli w zaplecze transportowo-logistyczne infrastruktury portowej. Fala uderzeniowa i odłamki uszkodziły prywatne domy, w jednym z nich zawalił się strop, a na podwórzu zapaliło się siano.

16:19
21.04.2024

W obwodzie donieckim zginęła kobieta

Rano wojska rosyjskie ostrzelały miasto Ukrajinśk w obwodzie donieckim. Według wstępnych danych Rosjanie użyli systemu artylerii rakietowej BM-30 Smiercz - podała doniecka prokuratura obwodowa informując, że w wyniku ataku zginęła 82-letnia kobieta, a cztery osoby zostały ranne.

15:59
21.04.2024

Ukraina wyprodukowała nadmiar prądu

W ciągu ostatniej doby dzięki słonecznej pogodzie Ukraina wyprodukowała nadwyżkę prądu, za pomocą której wspomogła Polskę w sytuacji awaryjnej.

Czytaj więcej

Ukraina zaskoczyła. Wyprodukowała nadmiar prądu i wysłała do Polski
15:39
21.04.2024

Rosja informuje, że zniszczyła ukraiński myśliwiec

Ministerstwo Obrony Rosji podało, że w ciągu ostatnich 24 godzin rosyjskie siły powietrzne oraz wojska rakietowe i artyleryjskie zniszczyły ukraiński myśliwiec frontowy MiG-29 (na lotnisku Dniepr), rakietowy system obrony powietrznej S-300 i ponad 190 dronów. Rosyjski resort opublikował nagranie, które ma przedstawiać atak na samolot MiG-29 oraz na baterię S-300.

15:20
21.04.2024

Atak w obwodzie odeskim

Ukraińskie władze podały, że wojska rosyjskie przeprowadziły atak na obiekty infrastruktury portowej w obwodzie odeskim. Szef obwodowej administracji wojskowej Ołeh Kiper przekazał, że według wstępnych informacji jedna osoba została poszkodowana.

15:01
21.04.2024

Dowódcy marynarek wojennych Rosji i Chin omawiali współpracę

Rozwój współpracy omawiano na niedzielnym spotkaniu głównodowodzącego rosyjskiej marynarki wojennej admirała Aleksandra Moisiejewa z dowódcą marynarki wojennej Chin admirałem Hu Zhongmingiem - podało Ministerstwo Obrony Rosji. Dowódcy podpisali memorandum o porozumieniu i współpracy w dziedzinie poszukiwania i ratownictwa na morzu. Adm. Moisiejew udał się do Chin na dwudniowe Sympozjum Marynarki Wojennej Zachodniego Pacyfiku.

14:30
21.04.2024

Strona Reporterów bez Granic zablokowana w Rosji 

Roskomnadzor ograniczył dostęp do strony internetowej międzynarodowej organizacji Reporterzy bez Granic.

Powód zablokowania dostępu nie jest znany.

14:07
21.04.2024

Niemcy i Litwa szukają części dla Ukrainy w zamkniętych elektrowniach

Zamknięte elektrownie w Niemczech i na Litwie są przeszukiwane w celu sprawdzenia, czy można odzyskać z nich części i wysłać na Ukrainę w celu naprawy i przywrócenia infrastruktury energetycznej zniszczonej w wyniku rosyjskich nalotów.

13:50
21.04.2024

Stoltenberg: Zatwierdzenie pakietu pomocowego dla Ukrainy uczyni Europę i Amerykę Północną bezpieczniejszymi

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg z zadowoleniem przyjął przegłosowanie przez amerykańską Izbę Reprezentantów nowego, znaczącego pakietu pomocowego dla Ukrainy, zapewniając, że decyzja ta zwiększy bezpieczeństwo zarówno w Europie, jak i Ameryce Północnej.

13:03
21.04.2024

MSZ Ukrainy: Amerykańska ustawa pomocowa to "zły dzień dla Putina"

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba podziękował Izbie Reprezentantów USA, jej przewodniczącemu i członkom obu partii za podjęcie decyzji o pomocy Ukrainie, nazywając ją "złym dniem dla Putina".

13:02
21.04.2024

Ukraina przekazała Polsce nadwyżkę energii elektrycznej

Z powodu nadwyżki Ukraina przekazała Polsce energię elektrycznej w ilości 1600 MWh w sobotę i ograniczyła wytwarzanie z odnawialnych źródeł energii do łącznie 1851 MWh — podało ukraińskie Ministerstwo Energii.

12:07
21.04.2024

Dwóch policjantów rannych w obwodzie chersońskim w wyniku ostrzału 

Rosyjskie wojska ostrzelały artylerią, moździerzami i systemami rakiet prawy brzeg Dniepru w obwodzie chersońskim, raniąc dwóch policjantów i starszą kobietę.

11:25
21.04.2024

Podolak: Nikt nie będzie negocjował z Rosją na jej warunkach

„Znacznie zwiększona pomoc wojskowa dla Ukrainy — to deeskalacja, przywrócenie prawa, powrót świata do przewidywalnej przyszłości, gwarantowane ostateczne ukaranie przestępców (sprawców agresji wojskowej i ludobójczej wojny na Ukrainie), zniszczenie potwornej reputacji Federacji Rosyjskiej, demilitaryzacja agresora i zmniejszenie obecności informacyjnej i propagandowej Rosji na światowych rynkach, co ma korodujący wpływ na całe regiony...” - ocenił Mychajło Podolak, doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.

„Dlatego z satysfakcją słyszymy dziś (po decyzji Kongresu USA o przeznaczeniu pomocy dla Ukrainy) skomlenie, histerię, panikę w rosyjskich oficjalnych wypowiedziach. Nikt nie będzie negocjował z Rosją na jej warunkach. Wojna musi zakończyć się tylko bezwarunkowym ukaraniem agresora....” - dodał.

10:59
21.04.2024

Rosja zaatakowała 20 osiedli w obwodzie chersońskim

Szef Chersońskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Ołeksandr Prokudin poinformował, że uszkodzonych zostało 12  domów, a także placówka edukacyjna, restauracja i gazociąg.

„Wyciek gazu został zablokowany” - przekazał.

10:21
21.04.2024

Brytyjski wywiad: Rosjanie w Czasiw Jarze powtarzają taktykę z Awdijiwki

Bombardowanie miasta Czasiw Jar jest taktyką, którą Rosjanie stosowali podczas próby zdobycia Awdijiwki — poinformowało brytyjskie Ministerstwo Obrony. 

09:43
21.04.2024

Estonia, Szwecja i Czechy wzywają Europę, by nie odpuszczała po głosowaniu w USA 

Europejscy przywódcy wykorzystali głosowanie w USA w sprawie pomocy dla Ukrainy, aby wezwać Europę, by nie popadała w samozadowolenie i nie traciła tempa w zwiększaniu wysiłków na rzecz produkcji broni i amunicji.

"Mam nadzieję, że to głosowanie zachęci wszystkich sojuszników do ponownego przemyślenia swoich działań i zrobienia więcej" - napisała premier Estonii Kaja Kallas.

"Nadszedł również czas, aby pamiętać, że UE musi teraz zwiększyć naszą własną produkcję broni, amunicji i dostaw, aby pomóc Ukrainie w dłuższej perspektywie" - napisał szwedzki minister spraw zagranicznych Tobias Billström.

"Europa również musi zrobić więcej. Nasze wahania i niezdecydowanie, aby skutecznie wspierać Ukrainę, tylko zachęca Kreml do kontynuowania agresji, która kosztuje jeszcze więcej istnień ludzkich" - wskazał szef MSZ Czech Jan Lipavsky.

08:53
21.04.2024

Rosyjskie straty na Ukrainie [RAPORT]

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował w niedzielę, że Rosja straciła 459 530 żołnierzy na Ukrainie od początku inwazji na pełną skalę.

W ciągu ostatniej doby Rosjanie mieli stracić 950 żołnierzy.

Według raportu Rosja straciła również 7 229 czołgów, 13 896 opancerzonych wozów bojowych, 15 785 pojazdów i zbiorników paliwa, 11 719 systemów artyleryjskich, 1 046 systemów rakietowych wielokrotnego startu, 767 systemów obrony powietrznej, 348 samolotów, 325 śmigłowców, 9 379 dronów, 26 statków i łodzi oraz jeden okręt podwodny.

08:28
21.04.2024

Eksplozje w Sewastopolu

Rosyjskie media i kanały na Telegramie poinformowały o eksplozjach w Sewastopolu na Krymie.

08:15
21.04.2024

Politico: USA rozważają wysłanie dodatkowych doradców wojskowych na Ukrainę 

Stany Zjednoczone rozważają wysłanie dodatkowych doradców wojskowych do ambasady w Kijowie.

Według rzecznika Pentagonu, gen. Pata Rydera, osoby te nie miałyby pełnić funkcji operacyjnych, a jedynie udzielać wskazówek i pomocy ukraińskiemu rządowi i wojsku.

07:46
21.04.2024

Rosja rozmieściła na Morzu Śródziemnym okręty uzbrojone w rakiety manewrujące Kalibr

Ukraińska marynarka wojenna poinformowała, że trzy rosyjskie okręty stacjonują na Morzu Śródziemnym. Mogą łącznie wystrzelić 20 pocisków manewrujących.

Na Morzu Czarnym i Azowskim nie ma rosyjskich okrętów.

07:08
21.04.2024

W ciągu ostatniej doby doszło do 115 starć na froncie

Z raportu Sztabu Generalnego ukraińskich Sił Zbrojnych wynika, że Rosjanie przeprowadzili 15 ataków rakietowych i 63 ataki z powietrza, a także 109 razy ostrzelali pozycje ukraińskich wojsk i zaludnione obszary z wieloprowadnicowych systemów rakietowych.

W ciągu minionej doby naloty przeprowadzono na miejscowości w obwodach charkowskim, ługańskim, donieckim i chersońskim.

Pod ostrzałem artyleryjskim znalazło się ponad 120 miejscowości w obwodach czernihowskim, sumskim, charkowskim, ługańskim, donieckim, zaporoskim, dniepropetrowskim, chersońskim i mikołajowskim.

07:05
21.04.2024

ISW: Rosjanie mogą zintensyfikować ataki przed nadejściem amerykańskiej broni

Analitycy z Instytutu Studiów nad Wojną (ISW) sugerują, że Rosjanie mogą zintensyfikować ataki, wykorzystując "okno" przed nadejściem nowego pakietu pomocy wojskowej dla Ukrainy ze Stanów Zjednoczonych.

Amerykańska broń może trafić na front nawet za kilka tygodni, co oznacza, że do tego czasu sytuacja Ukraińców będzie się trudna. 

Eksperci sugerują, że Rosjanie prawdopodobnie zintensyfikują operacje ofensywne, ataki rakietowe i dronowe w nadchodzących tygodniach.

06:53
21.04.2024

Jędrzej Bielecki: Izolacjonizm jest w Ameryce na fali

Dla 79 proc. wyborców republikańskich to Donald Trump jest ostatecznym autorytetem gdy idzie o to, jak zachować się wobec wojny na Ukrainie. Jeśli więc odzyska władzę, los Europy wschodniej znajdzie się bez reszty w jego rękach — komentuje Jędrzej Bielecki.

Czytaj więcej

Jędrzej Bielecki: Jeśli Donald Trump wygra wybory, los Europy będzie w jego rękach
06:52
21.04.2024

Podsumowanie sobotnich wydarzeń

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 787