30 miliardów urządzeń będzie bezprzewodowo podłączonych do Internetu za pięć lat. Wraz z liczbą sprzętów korzystających z sieci rośnie liczba zagrożeń w cyberprzestrzeni. Przyczynia się też do tego coraz bardziej napięta sytuacja geopolityczna.
– Cyberataki mogą być równie groźne w skutkach dla społeczeństw, jak atak konwencjonalny – uważa Sorin Ducaru, zastępca Sekretarza Generalnego NATO ds. Nowych Wyzwań Bezpieczeństwa.
W obliczu nowych wyzwań stojących przed państwami, jak np. wojna hybrydowa, priorytetem zarówno dla przedsiębiorstw, jak i dla państw, staje się wypracowanie skutecznych rozwiązań gwarantujących bezpieczeństwo w wymiarze teleinformatycznym.
W najbliższy poniedziałek rozpocznie się w Krakowie konferencja CYBERSEC 2015 organizowana przez Instytut Kościuszki przy finansowym wsparciu NATO, Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Uczestnicy Forum odpowiedzą, jak sprostać wyzwaniom związanym z kwestiami cyberbezpieczeństwa w ramach czterech ścieżek tematycznych: Państwo, Wojsko, Biznes i Przyszłość. CYBERSEC ma stać się istotnym elementem w dyskusji przed szczytem NATO w Warszawie w 2016 r.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej CYBERSEC.