Nowa Zelandia: Areszt za przemyt kurczaków z KFC

Policja w Auckland aresztowała dwóch mężczyzn, próbujących wwieźć do miasta kubełki kurczaków z KFC i dużą ilość innych dań. W Auckland obowiązuje ścisły lockdown i zakaz funkcjonowania lokali gastronomicznych.

Publikacja: 22.09.2021 10:28

Nowa Zelandia: Areszt za przemyt kurczaków z KFC

Foto: PAP, JEROME FAVRE

W największym mieście Nowej Zelandii obowiązuje 4. stopień zamknięcia z powodu epidemii koronawirusa. Wszystkie restauracje do dziś były zamknięte, w tym te, które świadczą usługi na wynos.

Funkcjonariusze zatrzymali "podejrzanie wyglądający" pojazd. Prowadzący auto, po dostrzeżeniu policji, próbował uniknąć zatrzymania.

Czytaj więcej

Nowa Zelandia chce spadku liczby zakażeń do zera. Lockdown przedłużony

W samochodzie policjanci odkryli kubełki z kurczakami, paczki frytek, 10 kubków sałatki coleslaw, kilka toreb zawierających inne dania z popularnej jadłodajni KFC. Prócz tego w samochodzie była duża ilość gotówki - 100 tys. dolarów nowozelandzkich.

Zatrzymano dwóch mężczyzn, w wieku 23 i 30 lat. Nie jest jasne, czy chcieli sprzedać znajdujące się w samochodzie jedzenie, czy miało ono służyć odwróceniu uwagi policji.

Obaj staną przed sądem za naruszenie przepisów dotyczących zdrowia publicznego, ale niewykluczone są inne zarzuty. Grzywna za złamanie przepisów może sięgnąć nawet 4 tys. dolarów, niektóre przestępstwa z tej kategorii zagrożone są karą nawet 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Aresztowani mężczyźni nie są pierwszymi, których zamiłowanie do fast foodów wpędziło w kłopoty.

W zeszłym tygodniu aresztowany został 20-latek, który w mediach społecznościowych opublikował nagranie swojej wyprawy do McDonaldsa poza granicami Auckland.

Dziś od północy w Auckland obowiązuje 3. stopień lockdownu, jednak mieszkańcy miasta nadal objęci są poważnymi obostrzeniami i mogą wychodzić z domów jedynie do pracy lub do szkoły albo po najpoważniejsze zakupy czy do lekarza.

Otwarte jednak są lokale wydające posiłki na wynos, co niemal natychmiast spowodowało powstawanie przed nimi gigantycznych kolejek.

Na pozostałych obszarach Nowej Zelandii obowiązuje 2. stopień zamknięcia. and KFC

Społeczeństwo
Zakaz aborcji w Teksasie. Prawie o jedną czwartą zgonów więcej z powodu wad wrodzonych
Społeczeństwo
Upały w Grecji zbierają śmiertelne żniwo. Nie żyje kilku turystów
Społeczeństwo
Antysemityzm wstrząsa Francją. To nie Marine Le Pen jest o niego najmocniej oskarżana
Społeczeństwo
Najbrzydszy pies świata wybrany. Jest „szczęśliwy, czarujący i brzydki”
Społeczeństwo
Matka słynnego Pelego nie żyje, miała ponad 100 lat
Materiał Promocyjny
Sztuczna inteligencja może być wykorzystywana w każdej branży