Aktualizacja: 20.07.2020 19:12 Publikacja: 20.07.2020 19:12
Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Wojska Obrony Terytorialnej wprowadzają nowatorski system wsparcia dla kandydatów. Do włożenia munduru namawiają rekruterzy, którzy mają łowić kandydatów i pomagać im szybko ominąć biurokratyczne rafy systemu naboru do wojska. Własną rekrutację prowadzi też Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, osobno szukaniem kandydatów zajmują się wojskowe komendy uzupełnień.
Gołym okiem widać, że trwa walka o każdego zdolnego do noszenia broni, a wojskowi mają świadomość, że bez wysiłku i niestandardowych działań nie wykonają ustalonych przez resort obrony norm uzupełnienia etatów w wojsku. W tym roku liczebność armii powinna wzrosnąć o kilka tysięcy osób.
Dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych składek do ZUS za lata służby – co się dzieje, gdy funkcjonariusz po wyroku traci resortową emeryturę? Pokrywa je budżet państwa.
Rusza w końcu przegląd starych schronów, nowe zaczynają już być projektowane, a do każdego gospodarstwa domowego trafi poradnik, jak zachować się w sytuacji zagrożenia. Premier Donald Tusk mówi o masowym szkoleniu wojskowym, a prezydent Andrzej Duda o wpisaniu wydatków na obronność do konstytucji. Polska przygotowuje się do wojny.
Z Centralnego Biura Antykorupcyjnego odeszła nie tylko szefowa Agnieszka Kwiatkowska-Gurdak. Za nią poszli jej najbliżsi współpracownicy. Jeden z nich, wiceszef służby, chce jednak wrócić – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
Były komendant główny Straży Pożarnej Mariusz F. wraz z trzema byłymi zastępcami zatrzymani przez CBA. Usłyszą zarzuty w aferze Collegium Humanum – ustaliła „Rz”.
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Czy po klasach wojskowych i policyjnych w szkołach średnich będą tworzone klasy dla przyszłych strażaków?
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Peruwiański rolnik Saúl Luciano Lliuya pozwał RWE – niemieckiego giganta energetycznego – twierdząc, że emisje koncernu przyczyniły się do topnienia lodowców w Andach, zwiększając ryzyko powodzi w jego rodzinnej miejscowości. „Domagam się sprawiedliwości klimatycznej” – zaznacza mężczyzna.
Węgierska partia rządząca Fidesz złożyła w parlamencie ustawę zakazującą organizowania w Budapeszcie parady równości.
Dziesiątki tysięcy Serbów z całego kraju bierze udział w antyrządowej manifestacji w Belgradzie. Podczas sobotniego protestu ucierpiały co najmniej trzy osoby – w tłum demonstrujących wjechał bowiem rozpędzony samochód.
Premier Donald Tusk zaprosił Jesse Eisenberga – amerykańskiego aktora, który otrzymał niedawno polskie obywatelstwo – do naszego kraju na dobrowolne szkolenie wojskowe.
Spektakle „Laborantka” i „Na prochach” to diagnozy obecnego i nadchodzącego świata, a nawet więcej: przestrogi przed katastrofą.
„Skok po marchewkę” to niepoważny tytuł, który wywołuje poważne emocje.
Nowy język to dodatkowe okno na świat – głosi chińskie przysłowie. O tym właśnie mówi książka Viorici Marian.
Rząd pracuje nad zwiększeniem możliwości państwa w zakresie dobrowolnych szkoleń wojskowych. Mają być one bardziej powszechne i przeprowadzane na większą skalę. Do służby można jednak zgłosić się już teraz. Jakie warunki obowiązują?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas