Jarosław Gwizdak podejrzewa, że źródłem publikowanych przecieków na twitterowym profilu KastaWatch mogli być jego przełożeni lub osoby pracujące w Ministerstwie Sprawiedliwości. Zamierza w tej sprawie złożyć zawiadomienie do prokuratury.
Chodzi o sytuację z lutego tego roku. Gwizdak złożył wówczas pisemne zrzeczenia się urzędu prezesa Sądu Rejonowego w Katowicach. Kilka godzin później drugie pismo, w tej samej sprawie, chciał wysłać na piśmie tradycyjną pocztą do Ministerstwa Sprawiedliwości.
– W kolejce na poczcie przeczytałem na Twitterze, że rezygnuję, bo "uciekam przed dyscyplinarką". Wpis pojawił się na profilu KastaWatch, wokół którego narosła społeczność internetowych trolli – mówi w rozmowie z Onetem były sędzia.
– To nie jest informacja, która miała wówczas trafić do szerokiego kręgu odbiorców. Pismo miało trafić od jednego prezesa do drugiego, od prezesa sądu rejonowego do sądu okręgowego, potem do sądu apelacyjnego i przez nich do ministra. Nikogo za rękę nie złapałem, ani nie jestem w stanie wskazać konkretnej osoby, która na mnie nadała do KastaWatch – Jarosław Gwizdak dodaje, że to nie był pierwszy raz.
W ostatnich dniach portal Onet opisał aferą na wysokich szczeblach ministerialnych. W serii publikacji Magdaleny Gałczyńskiej pod tytułem "Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości" opisane zostały kulisy zorganizowanej akcji oczerniania sędziów, przeciwnym zmianom wdrażanym w wymiarze sprawiedliwości. Ofiarą hejtu był m.in. szef największego sędziowskiego Stowarzyszenia "Iustitia" Krystian Markiewicz oraz prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzaty Gersdorf.