Aktualizacja: 07.09.2019 11:39 Publikacja: 07.09.2019 11:37
Foto: materiały prasowe
EDD umożliwiają bezpłatny wstęp do tysięcy rzadko otwieranych zabytków i udział publiczności w wielu specjalnych wydarzeniach. W całej Polsce podczas dwóch weekendów: 7-8 i 14-15 września odbędzie się około 700 takich wydarzeń w 400 miejscowościach.
„Polski splot” – to hasło tegorocznej edycji EDD. - Ma ono pokazywać czas budowania i scalania państwa polskiego po odzyskaniu niepodległości - tłumaczy Bartosz Skaldawski, dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa, podkreślając, że Dni wpisują się w program „Niepodległa”. I przypomina: - Polska wtedy tworzona była budowana z trzech różnych organizmów państwowych wcześniejszych zaborów, co w znacznej mierze stanowiło barierę, którą trzeba było przezwyciężyć. A jednocześnie cechą charakterystyczną naszego kraju była duża różnorodność narodowa, etniczna, religijna. Chcemy pokazać, jaka Polska była i że udało nam się bardzo wiele osiągnąć, mimo trudnych okoliczności, m.in. dzięki temu, że Polska jest konglomeratem różnych wartości.
Prace tego artysty dysydenta zna cały świat. Jedną ?z nich Ai Weiwei przygotował dla Parku Rzeźby na Bródnie – pisze Monika Kuc.
Na Wawelu można podziwiać ponad dwadzieścia XVIII-wiecznych rzeźb Johanna Georga Pinsla z muzeów we Lwowie i w Stanisławowie.
Na Wawelu można podziwiać ponad 20 ekspresyjnych XVIII-wiecznych rzeźb Johanna Georga Pinsla, przywiezionych z muzeów we Lwowie i Stanisławowie.
Na pierwszej edycji Biennale Sztuki na Malcie, w którym biorą udział artyści z 23 krajów, otwarto polski pawilon narodowy oraz dwie prezentacje przygotowane przez OmenaArt Foundation.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
- Chcieli mi pomóc konstruktorzy, ale nie radzili sobie z duszą i nie dowierzali radzieckim uczonym, którzy ją zważyli i obdarzyli minusowym ciężarem - mówi rzeźbiarz Jerzy Kędziora o wystawie w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie.
Zielone Orły „Rzeczpospolitej” to nagroda dla tych, którzy chcą dbać o czyste środowisko i zieloną transformację na różnych poziomach – na poziomie gospodarczym, samorządowym, organizacji pozarządowych – mówił Michał Szułdrzyński, redaktor naczelny „Rzeczpospolitej”, podczas rozdania nagród dla najbardziej zasłużonych w obszarze ekologii osób, organizacji i firm.
Czy wiesz, że w Warszawie kryje się miejsce, gdzie dawne technologie gazowe stają się źródłem prawdziwej fascynacji? Planujesz weekend w stolicy i poszukujesz niebanalnych atrakcji, które łączą edukację z przyjemnością? Odkryj niezwykłe oblicze historii w sercu warszawskiej Woli – odwiedź Muzeum Gazowni Warszawskiej. To miejsce, gdzie przeszłość spotyka się z nowoczesnością, oferując niezapomniane doświadczenia zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla miłośników historii oraz techniki.
To wyjątkowe wydarzenie gromadzi liderów biznesu, administracji, nauki i organizacji pozarządowych, którzy wspólnie dyskutują o kluczowych wyzwaniach i możliwościach dla polskiej gospodarki. Tematy przewodnie tegorocznej edycji to bezpieczeństwo, technologia, zrównoważony rozwój oraz społeczna odpowiedzialność.
Druga edycja Women’s Academy for Rural Innovation odbyła się na chorwackiej wsi w pobliżu Zagrzebia, gromadząc 20 utalentowanych, gotowych na wprowadzenie swoich społeczności w erę cyfrową, kobiet z obszarów wiejskich z całej Europy. Do programu realizowanego w ramach European Leadership Academy dołączyło ponad 50 światowej klasy ekspertów i ekspertek, aby podzielić się swoją wiedzą i podkreślić kluczową rolę kobiet w tworzeniu nowych możliwości dla wiejskich obszarów Europy.
Odnawialne źródła energii przyniosły dziesiątki tysięcy miejsc pracy, także w słabo rozwiniętych częściach Wielkiej Brytanii. To był potężny sygnał, że w transformacji energetycznej jest ogromna korzyść dla gospodarki i społeczeństwa - ocenia Sam Hall, szef brytyjskiego think tanku Conservative Environmental Network.
Zwiększenie udziału kobiet we władzach dużych spółek giełdowych to nie tylko kwestia wdrożenia unijnej dyrektywy, ale również rachunku ekonomicznego, który nie pozwala marnować potencjału wykształconych i ambitnych menedżerek.
Eksperci wskazują, że kończy się era głosu i jesteśmy w erze klikania i streamingu. To stawia także przed sektorem budowlanym wyzwania związane z potrzebą zapewnienia zasięgu mobilnego internetu w różnych obiektach.
Czy banki zaoferują klientom nowe produkty o bardziej długoterminowym charakterze? Wszystko na to wskazuje. Ale czy Polacy z nich skorzystają? Do tego potrzebna jest m.in. większa wiedza finansowa.
Rynek consumer finance w Polsce ma się dobrze, a co ważniejsze ma również potencjał do dalszego rozwoju – takie wnioski płyną z prezentacji dr. Mariusza Cholewy, prezesa Biura Informacji Kredytowej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas