Aktualizacja: 03.12.2020 20:22 Publikacja: 03.12.2020 20:22
Foto: Shutterstock
Granty na innowacje dla pracy przyszłości – w tym szczególnie projekty wspierające w obszarze zatrudnienia osoby 50+, pracę kobiet czy przeciwdziałanie negatywnym społecznym skutkom automatyzacji i robotyzacji pracy- można zdobyć w drugiej edycji TransferHub. To inkubator innowacji społecznych, realizowany przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
Autorzy innowacyjnych pomysłów, w tym osoby fizyczne, organizacje, instytucje i firmy, mogą je zarejestrować na stronie TransferHub do 6 grudnia (www.transferhub.pl). Jak wyjaśniają organizatorzy, kryteriami decydującymi o wyborze pomysłu do dalszych etapów są m.in. nowatorski w polskim kontekście charakter propozycji, możliwość zastosowania na szerszą skalę.
Przyrost etatów w gospodarce USA był w listopadzie nieco wyższy od prognoz. Stopa bezrobocia jednak lekko wzrosła.
W ciągu dwóch lat w branży budowlanej zabraknąć może ponad 53 tys. pracowników. Lukę mogę wypełnić tylko cudzoziemcy – wynika z analizy ekonomistów Credit Agricole Bank Polska. Jak poradzą sobie firmy?
Niemal w każdej branży przybywa ofert pracy związanej ze zrównoważonym rozwojem. 34 proc. firm w Polsce planuje zwiększyć w ciągu najbliższego roku zatrudnienie w obszarze ESG.
Pracownicy Amazona planują ogólnoświatowy strajk w jeden z najważniejszych weekendów firmy, od "czarnego piątku" do "cyberponiedziałku".
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Mimo rosnących obaw o wzrost bezrobocia, sytuacja na polskim rynku pracy pozostaje stabilna. Wskazują na to nowe dane GUS.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Koniec roku może być dobrym czasem na wybór portfela z większym ryzykiem. Rentowności obligacji są wysokie, ale wszyscy zastanawiają się, czy w Polsce dojdzie do serii obniżek stóp procentowych już wiosną przyszłego roku.
W stolicy wpadł Dmitrij V., ścigany przez USA za oszustwa przy prowadzeniu jednej z największych giełd kryptowalutowych na świecie. Zatrzymali go policjanci CBŚP.
Uczestnik PPK może obniżyć swoją wpłatę podstawową. Może też zmieniać wysokość albo zrezygnować z wpłaty dodatkowej. Jakie warunki musi spełnić? Od kiedy pracodawca ma uwzględnić deklarację o zmianie?
Okoliczności toczącej się publicznie dyskusji o sposobie wykonywania doradztwa oraz wysokości wynagrodzenia jednego z doradców zarządu spółki notowanej na GPW to przykład niewłaściwego zastosowania biznesowej oceny sytuacji przez organy spółki.
Niemal 86 tys. pracodawców otrzyma wkrótce pismo z PFR z wezwaniem do wyjaśnienia przyczyn nieuruchomienia pracowniczego planu kapitałowego.
Putin wezwał Rosjan, by nie panikowali z powodu tego, że dolar kosztuje ponad 110 rubli. Dyktator zapewniał, że „wszystko idzie zgodnie z planem” a „sytuacja jest pod kontrolą”. Rosyjski rynek w to nie uwierzył.
Może nie warto stawiać na mnożące się kolejne regulacje i dotacje, jeśli naprawdę chcemy, by Unia Europejska odzyskała konkurencyjność? Bo na razie to utraciliśmy instynkt łowcy i świat nam ucieka.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas