Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 02.06.2019 21:00 Publikacja: 02.06.2019 21:00
Foto: Fotolia
W krajach Unii coraz trudniej będzie o zatrudnienie przy prostych pracach biurowych, administracyjnych, fizycznych w przemyśle i budownictwie. Na większy wybór ofert pracy będą mogli liczyć wysoko wykwalifikowani specjaliści w różnych branżach usługowych, które były motorem wzrostu zatrudnienia w ostatnich latach.
Jak wynika z najnowszego raportu Europejskiej Fundacji na rzecz Poprawy Warunków Życia i Pracy (Eurofound), od 1998 r. w krajach Unii jedynie na najlepiej płatnych stanowiskach, wymagających wysokich kwalifikacji, systematycznie przybywało miejsc pracy. W inne grupy pracowników mocno uderzył kryzys finansowy 2008 r. Najbardziej odbił się on na osobach zatrudnianych do prostych, rutynowych prac (np. w biurach, bankach), przy których nie potrzeba większych umiejętności. Nie dość, że wiele takich stanowisk przetrzebiła recesja, to jeszcze teraz głównie ich dotyka automatyzacja.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Większość z Polek i Polaków uważa, że ich praca ma sens. Jednak połowa odczuwa w niej codzienny stres, a co czwa...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Choć niewiele firm w Polsce uregulowało korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji, to coraz częściej oczekuj...
Pracownicy z krajów Europy Środkowo-Wschodniej byli przez długi czas podporą niemieckiego rynku pracy, łagodząc...
W czerwcu stworzono w USA 147 tys. nowych etatów (licząc poza rolnictwem), podczas gdy średnio prognozowano, że...
Wdrażanie sztucznej inteligencji nie jest tylko kwestią technologii, ale też zarządzania zmianą i przekwalifikow...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas