Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 08.03.2016 21:00 Publikacja: 08.03.2016 21:00
To firmy są odpowiedzialne za działania promujące i wspierające wzrost udziału kobiet na stanowiskach kierowniczych – twierdzi zgodnie większość (58 proc.) liderów opinii na świecie, którzy wzięli udział w badaniu agencji zatrudnienia ManpowerGroup. Znacznie mniejsza część badanych, bo tylko co trzeci z ponad 220, uważa, że do poprawy sytuacji przyczynia się polityka, w tym programy i kwoty dla kobiet.
Sceptycznie zapatrują się też na programy i strategie na rzecz równouprawnienia i awansu kobiet w firmach. Wprawdzie pomagają one zwiększyć udział kobiet we władzach, ale dzieje się to bardzo wolno. Nic więc dziwnego, że czas potrzebny do osiągnięcia równych zawodowych szans kobiet i mężczyzn, w tym realnego parytetu we władzach firm, uczestnicy badania określają średnio na 17 lat. Nie wynika to bynajmniej z braku ambicji czy pasywnej postawy samych pań. Najnowsze badanie firmy rekrutacyjnej Hays Poland dowodzi, że w Polsce kobiety nawet częściej niż mężczyźni dążą do objęcia wysokich stanowisk menedżerskich.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Kobiety z pokolenia milenialsów najmniej są pewne stabilności swojej pracy. Najwięcej z nich ma także poczucie j...
Pracownicy mają sprecyzowane wyobrażenie, jakie cechy powinien mieć idealny pracodawca. Nie zawsze udaje się go...
Większość z Polek i Polaków uważa, że ich praca ma sens. Jednak połowa odczuwa w niej codzienny stres, a co czwa...
Choć niewiele firm w Polsce uregulowało korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji, to coraz częściej oczekuj...
Moda na motocykle przybiera na sile już od kilku lat. W ubiegłym roku liczba nowych rejestracji była dwa razy wyższa niż pięć lat wcześniej.
Pracownicy z krajów Europy Środkowo-Wschodniej byli przez długi czas podporą niemieckiego rynku pracy, łagodząc...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas