Reklama
Rozwiń

Polskie nadwyżki rolne popłyną w świat. To ma być silne wsparcie eksportu

Działająca od 2014 r. Izba Gospodarcza Europy Środkowej uruchamia Nowy Bursztynowy Szlak, chcąc wspierać polskie firmy w ekspansji do Afryki i na Daleki Wschód. Jednym z pierwszych planowanych projektów może być sprzedaż nadwyżek rolnych.

Publikacja: 28.03.2024 10:38

Polskie nadwyżki rolne popłyną w świat. To ma być silne wsparcie eksportu

Foto: Adobe Stock

Mamy podpisaną umowę między innymi z chińską firmą prowadzącą strefę bezcłową, która jest zainteresowana zakupem polskich produktów rolnych i żywnościowych – zapowiada Łukasz Osiński, prezes Izby Gospodarczej Europy Środkowej. Izba w ramach Nowego Bursztynowego Szlaku planuje sprzedaż nadwyżek rolnych wyprodukowanych przez polskich rolników.

Uruchomienie Nowego Bursztynowego Szlaku (NAR) obejmuj rozwój korytarzy handlowo-naukowo-informacyjnych, integrujących dynamicznie rozwijające się rynki z obsługą towarową, finansową, usługową i potencjałem gospodarczym z Europy Środkowej. NAR to transformacja i rozwój łańcuchów eksportu/importu/inwestycji i innych powiązań, a w tym handlowych i poza handlowych, pomiędzy UE, regionami Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji. Przedsiębiorcy zlokalizowani w samym centrum węzła łączącego osie północ-południe/wschód-zachód (Europa Środkowa), oraz wszyscy uczestnicy, którzy znajdują się na osiach NAR, będą w najlepszej pozycji do wykorzystania nowej tworzącej się globalnej rzeczywistości biznesowej. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej a także wspierany przez lokalne rządy, fundusze finansowe i inne organizacje lub firmy.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Rolnictwo
„Dobra transakcja”. Są nowe zasady handlu rolnego Unii z Ukrainą
Rolnictwo
Aż ćwierć miliarda dla rolników za wybicie zwierząt. Zbyt łatwe pieniądze?
Rolnictwo
Cła na nawozy z Rosji wchodzą w czasie wojny Izraela z Iranem
Rolnictwo
FAO: żywność na świecie tańsza w maju, zwłaszcza zboża, oleje i cukier
Rolnictwo
Dlaczego masowo pada bydło na Białorusi? Ukrywany powód