Globalne Zasady Rachunkowości Zarządczej 2.0

O zaktualizowanym zestawie zasad i skutecznej rachunkowości zarządczej, która wspiera trafniejsze decyzje biznesowe oraz budowanie organizacji osiągających długotrwały sukces rozmawiamy z Jakubem Bejnarowiczem, dyrektorem regionalnym na Europę w Association of International Certified Professional Accountants (Międzynarodowym Stowarzyszeniu Dyplomowanych Specjalistów ds. Rachunkowości), które reprezentuje AICPA & CIMA.

Publikacja: 16.08.2023 02:00

Globalne Zasady Rachunkowości Zarządczej 2.0

Foto: Adobe Stock

AICPA & CIMA opublikowały właśnie drugą edycję publikacji nakreślającej kluczowe zasady dla profesji finansowej. Czym są „Globalne Zasady Rachunkowości Zarządczej”?

Pierwsze wydanie tego dokumentu zostało przez nas opublikowane w 2014 r. Globalne Zasady Rachunkowości Zarządczej, w skrócie GMAP – od angielskiej nazwy Global Management Accounting Principles – opracowaliśmy z myślą o zaistniałej wtedy nowej erze w biznesie, kiedy to przyspieszający postęp technologiczny i rosnąca konkurencja sprawiły, że podejmowanie właściwych decyzji stało się jeszcze ważniejszym i trudniejszym zadaniem.

Pozostało 94% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Podatki
Sprzedali odziedziczone mieszkanie. Zapędy fiskusa musiał zastopować sąd
Zawody prawnicze
Czystki w krakowskich prokuraturach. To ewenement w skali całego kraju
Sądy i trybunały
Pracownicy sądów i prokuratur przedstawili swoje żądania Bodnarowi
Zadania
Zielona rewolucja w polskich miastach. Muszą stworzyć plany klimatyczne
Sądy i trybunały
Ujawniono drugi przypadek inwigilowania Pegasusem sędziego w Polsce
Prawo karne
Polak skazany na dożywocie w Kongu jest już na wolności