Wpływ otwarcia sklepów detalicznych na pozycję gotówkową firmy

AKL Sparkle to firma, która projektuje i produkuje srebrne koraliki do bransoletek i sprzedaje je wraz z zakupionymi bransoletkami wielu sprzedawcom detalicznym.

Publikacja: 22.03.2023 02:00

Wpływ otwarcia sklepów detalicznych na pozycję gotówkową firmy

Foto: Adobe Stock

Jej siedziba znajduje się w Newlandii, kraju azjatyckim, którego walutą jest dolar newlandzki (N$). AKL Sparkle działa od 2005 roku, a jej założyciele, małżeństwo Chakri i Kym Lee, nadal prowadzą swoją firmę i są jej właścicielami. Dotychczasowy rozwój był dynamiczny: od rzemieślniczego warsztatu z czterema pracownikami w 2005 roku do dużego, wybudowanego na potrzeby działalności, zakładu produkcyjnego zatrudniającego obecnie 829 pracowników.

AKL Sparkle sprzedaje dwa rodzaje bransoletek: srebrny łańcuszek próby 925 oraz skórzany sznurek. Oba rodzaje bransolet, dostępne w dwóch różnych rozmiarach, są nabywane od dostawców – firma nie wytwarza ich we własnym zakresie. AKL Sparkle projektuje, produkuje i sprzedaje duży i ciągle zmieniający się asortyment srebrnych koralików, które można nawlec na bransoletki. Koraliki sprzedawane są pojedynczo i zostały tak zaprojektowane, aby pasowały do bransoletek sprzedawanych przez AKL Sparkle, choć pasują również do bransoletek konkurencji. Większość koralików konkurencyjnych marek nie pasuje do bransoletek, które sprzedaje AKL Sparkle, ze względu na rozmiar.

Pozostało 95% artykułu

Treść dostępna jest dla naszych prenumeratorów!

Kontynuuj czytanie tego artykułu w ramach e-prenumeraty Rzeczpospolitej. Korzystaj z nieograniczonego dostępu i czytaj swoje ulubione treści w serwisie rp.pl i e-wydaniu.

Konsumenci
Rzecznik generalny TSUE o restrukturyzacji Getin Banku: ocenić musi polski sąd
Praca, Emerytury i renty
Rząd ma problem z emeryturami. Trybunał wymusił kosztowne zmiany
Prawo dla Ciebie
Miliony z Funduszu bez konkursów. Eksperci są pewni: Ziobro złamał konstytucję
Podatki
Skarbówka będzie łapać już tylko prawdziwych oszustów
Materiał Promocyjny
Jaki jest proces tworzenia banku cyfrowego i jakie czynniki są kluczowe dla jego sukcesu?
Sądy i trybunały
SN dopuszcza piętrowe wyłączenia sędziów
Płace
Ostatnia taka podwyżka pensji. W przyszłym roku czeka nas rewolucja