Gazeta zauważa, że nastąpił ogromny spadek zainteresowania młodych prawników pracą w korporacji. Choć termin składania zgłoszeń do egzaminu na aplikacje radcowską i adwokacką minie za miesiąc, to już widać, że w dużych miastach chętnych będzie o nawet 40 proc. mniej niż przed rokiem. W „Rzeczpospolitej” zwraca też uwagę rozmowa z Nadią Sawczenko.
„Gazeta Wyborcza” uważa, że w służbie zdrowia szykuje się wielki protest na tle płacowym. Jak podaje, podstawowe płace nie przekraczają w niej 4 tys. zł na rękę. A większość pracowników zarabia znacznie mniej. Resort zdrowia zaproponował podwyżki, które - jak ocenia dziennik - dla wielu skończą się... obniżkami.
„GW” krytykuje podejście PiS do wojny, cytując opinię, na której opiera się atak partii na Muzeum II Wojny w Gdańsku: „muzeum niesie głównie przesłanie o wyjątkowym nieszczęściu, jakim jest wojna. Nie ma eksponowanych cech pozytywnych, takich jak patriotyzm, ofiarność, poświęcenie”.
Gazeta wskazuje, że przybywa cyberataków mających na celu wymuszenie pieniędzy. Opisuje, jak się przed nimi bronić i co robić, jak już nas zaatakują.
„Dziennik Gazeta Prawna” pisze, że na dobre rozpoczęła się walka o odzyskanie kontroli nad PKP Energetyka. Ruszył bowiem proces cofnięcia jej certyfikatu bezpieczeństwa. Jego utrata może być pierwszym krokiem do renacjonalizacji firmy. W „DGP” jest także obszerny wywiad z prezydenckim ministrem Krzysztofem Szczerskim, poświęcony głównie ocenie szczytu NATO.